Czarna seria Widzewa trwa - relacja z meczu Chrobry Głogów - Widzew Łódź

Widzew Łódź przegrał kolejny mecz ligowy. Tym razem spadkowicz z T-Mobile Ekstraklasy nie sprostał w spotkaniu wyjazdowym w Głogowie Chrobremu.

Michał Piegza

Od pierwszych minut meczu w Głogowie przewagę uzyskali wyżej notowani piłkarze Chrobrego. Od początku na bramkę Widzewa sunęły akcje beniaminka, które efekt przyniosły po kwadransie.

Wówczas prostopadłą piłkę otrzymał Karol Danielak, który znalazł się sam naprzeciwko bramkarza i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Zdobyty gol dodał skrzydeł gospodarzom.
W 24. minucie o krok od zdobycia swojego drugiego gola był Danielak, ale jego strzał z bramki wybił jeden z piłkarzy gości. Chwilę później było już jednak 2:0. Damian Piotrowski podał do Łukasza Szczepaniaka, który trafił do siatki.

Wydawało się, że już jest po meczu. Gospodarze w pełni kontrolowali mecz i byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Jednak po zmianie stron do pracy wzięli się goście. W 57. minucie Widzew zdobył kontaktowego gola. Mateusz Janiec dośrodkował piłkę w pole karne, a Damian Warchoł strzelił bramkę.

Gol dodał skrzydeł Widzewowi. Łodzianie uwierzyli, że z Głogowa mogą wyjechać z co najmniej punktem i w 72. minucie goście doprowadzili do remisu. Piłkę w polu karnym otrzymał Bartłomiej Kasprzak, a jego mocne dogranie do własnej bramki skierował Łukasz Bogusławski.

Gospodarze nie rozpaczali po utracie prowadzenia i po kilkudziesięciu sekundach znowu mogli cieszyć się z gola. Na bramkę Dino Hamzicia uderzył Piotrowski i futbolówka znalazła się w siatce.

Szybko stracony gol całkowicie podłamał Widzew, który już nie potrafił poważniej zagrozić Chrobremu i po raz kolejny zszedł z placu gry pokonany.

Chrobry Głogów - Widzew Łódź 3:2 (2:0)
1:0 - Danielak 15'
2:0 - Szczepaniak 25'
2:1 - Warchoł 57'
2:2 - Bogusławski (sam.) 72'
3:2 - Piotrowski 73'

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec - Dominik Kościelniak (86' Jakub Chrzanowski), Mateusz Hałambiec, Damian Ałdaś, Karol Danielak, Damian Piotrowski (78' Krzysztof Ziemniak) - Łukasz Szczepaniak.

Widzew Łódź: Dino Hamzić - Rafał Augustyniak, Krystian Nowak, Marcin Kozłowski - Konrad Wrzesiński (46' Damian Warchoł), Maksymilian Rozwandowicz, Dimitrije Injac, Bartłomiej Kasprzak, Mateusz Janiec - Veljko Batrović, Mariusz Rybicki (46' Jakub Czapliński).