Premier League: Niespodzianka w meczu Manchesteru City

Mistrz Anglii Manchester City nie potrafił poradzić sobie z beniaminkiem ligi Queens Park Rangers. Londyńczycy zajmują miejsce w strefie spadkowej.

Bartosz Zimkowski

Ledwie siedem punktów miał dotychczas na swoim koncie zespół Queens Park Rangers. Na dodatek londyńczycy zdobyli tylko dziewięć goli. Z kolei Manchester City też rozczarowuje i przed pojedynkiem z QPR miał dziewięć "oczek" straty do Chelsea.

W pierwszych dziesięciu minutach dwa razy do siatki rywali trafił Charlie Austin. Pierwszego gola nie uznał sędzia, ponieważ był na spalonym. Jednak chwilę później znów pokonał Joe'a Harta i tym razem decyzja arbitra była sporym zaskoczeniem.
Snajper QPR wpisał się na listę strzelców ostatecznie w 21. minucie. Otrzymał prostopadłe podanie i mierzonym uderzeniem otworzył wynik meczu. Jedenaście minut później był już remis za sprawą technicznego strzału Sergio Aguero. Dla Argentyńczyka było to już jedenaste trafienie w tym sezonie.

Więcej goli do przerwy już nie było. Pecha w drugiej odsłonie miał Edin Dzeko, który przebywał na murawie zaledwie cztery minuty i opuścił je z kontuzją. QPR grał bardzo ambitnie i 14 minut przed końcem znów prowadził. Z prawej flanki dośrodkował Austin, a o piłkę walczyli Martin Demichelis i Bobby Zamora. Ostatecznie obrońca MC wpakował ją do własnej siatki i sensacja wisiała na włosku.

The Citizens zdołali wyrównać oczywiście za sprawą Aguero. Argentyńczyk w jedenastym spotkaniu uzyskał dwunastą bramką i jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelców.

Wynik 2:2 dla Man City to kolejna strata punktów. Chelsea ma osiem "oczek" więcej.

Queens Park Rangers - Manchester City 2:2 (1:1)
1:0 - Austin 21'
1:1 - Aguero 32'
2:1 - Demichelis (sam.) 76'
2:2 - Aguero 83'

QPR: Robert Green - Mauricio Isla, Steven Caulker, Richard Dunne, Suk-Young Yun, Eduardo Vargas, Sandro (46' Joey Barton), Karl Henry, Leroy Fer, Charlie Austin, Bobby Zamora.

Man City: Joe Hart - Bacary Sagna, Gael Clichy, Martin Demichelis, Eliaquim Mangala Fernando, Fernandinho (64' Edin Dzeko) (68' Frank Lampard), Samir Nasri (74' James Milner), Jesus Navas, Yaya Toure, Sergio Aguero.

Żółte kartki: Sandro, Isla, Dunne, Vargas (QPR) oraz Nasri, Sagna (Man City).