Serie A: Gonzalo Higuain wprowadził SSC Napoli na podium, Fiorentina traci dystans

Gol Gonzalo Higuaina zapewnił drużynie Rafaela Beniteza zwycięstwo w meczu ligowym we Florencji. SSC Napoli podtrzymało dobrą passę i po 11 kolejkach plasuje się na najniższym stopniu podium.

Konrad Kostorz
Neapolitańczycy chcieli pójść za ciosem po cennym zwycięstwie nad AS Romą (2:0) w poprzedniej kolejce i zdołali sięgnąć po kolejny komplet punktów. Od początku rywalizacji na Stadio Artemio Franchi we Florencji sprawiali lepsze wrażenie, zagrażając bramce strzeżonej przez Neto. Najaktywniejszy był Gonzalo Higuain, któremu jednak zabrakło zimnej krwi w dogodnych sytuacjach.
W 60. minucie wynik powinien otworzyć Marek Hamsik, ale przegrał pojedynek z golkiperem Fiołków. Po chwili nie pomylił się już "Pipita", który dopadł do piłki w polu karnym po centrze Jose Callejona i z około 10 metrów wpakował ją pod poprzeczkę o siatki.

Zespół Vincenzo Montelli nie składał broni do ostatnich sekund prestiżowego spotkania i był o krok od odrobienia strat. W 80. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Mario Gomez oddał strzał głową, po którym futbolówka zatrzymała się na poprzeczce! Z kolei w doliczonym czasie gry Manuel Pasqual przymierzył płasko zza pola karnego, piłka minęła już Rafaela Cabrala, lecz sprzed linii bramkowej wybił ją Kalidou Koulibaly.

Napoli w dość szczęśliwych okolicznościach (mając na uwadze końcówkę meczu) pokonało florentczyków i dzięki temu przeskoczyło w tabeli Genoę, Lazio oraz Sampdorię. Ekipa Rafaela Beniteza ustępuje tylko Juventusowi i Romie, z kolei Fiorentina plasuje się dopiero na 11. pozycji.

ACF Fiorentina - SSC Napoli 0:1 (0:0)
0:1 - Higuain 61'

Fiorentina: Neto - Tomović, Rodriguez, Savić, Alonso (83' Pasqual) - Fernandez, Aquilani (65' Pizarro), Valero - Ilicić (73' Gomez), Babacar, Cuadrado.

Napoli: Cabral - Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Jorginho, Lopez - Callejon, Hamsik (75' de Guzman), Insigne (25' Mertens) - Higuain (85' Henrique).

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: Strzelecki festiwal Juventusu z outsiderem, Lazio przegrało z beniaminkiem