Koniec sezonu dla gwiazdy SSC Napoli? Reprezentant Włoch zerwał więzadła krzyżowe

Wygrany przez neapolitańczyków mecz z Fiorentiną zakończył się pechowo dla pomocnika Azzurrich. Doznana kontuzja oznacza dla niego co najmniej półroczną przerwę.

Konrad Kostorz
Lorenzo Insigne już w pierwszej połowie niedzielnego spotkania na Stadio Artemio Franchi we Florencji poprosił o zmianę i w 25. minucie został zastąpiony przez Driesa Mertensa. Jak wykazały badania, filigranowy pomocnik zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie, co musi skutkować długotrwałym leczeniem i żmudną rehabilitacją.
23-latek do gry będzie mógł wrócić najwcześniej w maju 2015 roku, a to oznacza, że w bieżącym sezonie może nie pojawić się już na murawie. Serie A kończy bowiem rozgrywki w ostatnim dniu wskazanego miesiąca.

Urodzony w Neapolu Insigne jest wychowankiem klubu ze Stadio San Paolo. W 109 oficjalnych występach w SSC zdobył 15 goli oraz 23 razy asystował i do tej pory był podstawowym wyborem Rafaela Beniteza na lewym skrzydle. Ma w dorobku 6 meczów w reprezentacji Włoch, podczas mundialu wziął udział w przegranym 0:1 pojedynku z Kostaryką.

W podstawowym składzie Napoli pechowiec będzie zastępowany najpewniej przez Mertensa, który utworzy tercet ofensywnych pomocników z Markiem Hamsikiem oraz Jose Callejonem.

Serie A: Gonzalo Higuain wprowadził SSC Napoli na podium, Fiorentina traci dystans

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)