Kokpit Kibice

Puchar Narodów Afryki 2015: Katar oferuje pomoc

Po rezygnacji Maroko z organizacji Pucharu Narodów Afryki w 2015 roku nadal nie wiadomo, kto będzie gospodarzem tego turnieju. Pomoc oferuje... Katar.
Bartosz Wiśniewski
Bartosz Wiśniewski

Afrykańska federacja we wtorek oficjalnie poinformowała, że Moroko nie zorganizuje Pucharu Narodów Afryki 2015 i na dodatek za karę zostanie wykluczone z tych rozgrywek. Powodem takiej decyzji był wirus Eboli, który panuje w Afryce Zachodniej.

Wśród faworytów do przejęcia turnieju wymieniało się Ghanę, czy Angolę. Kraje te - jak Egipt, RPA i Sudan odrzuciły jednak tę ofertę. - Katar jest gotowy pomóc, jeśli tylko zostanie o to oficjalnie poproszony - powiedział prezes tamtejszej federacji Hamad Ben Khalifa Ben Ahmed Al-Thani.

Władze CAF będą rozmawiać jeszcze z przedstawicielami Gwinei Równikowej i to właśnie to państwo może być ostatnią deską ratunku, aby Puchar Narodów Afryki odbył się na tym kontynencie.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
elespectador.com

Komentarze (1):

 • 99kerob Zgłoś komentarz
  [quote]Afrykańska federacja we wtorek oficjalnie poinformowała, że [b]Moroko[/b] nie zorganizuje Pucharu Narodów Afryki 2015 i na dodatek za karę zostanie wykluczone z tych
  Czytaj całość
  rozgrywek[/quote] Jakieś zmiany ostatnio w Afryce były, że się nowy kraj pojawił?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×