Wisła liderem co najmniej do niedzieli - relacja z meczu Wisła Płock - Drutex-Bytovia Bytów

Wisła Płock pokonała na własnym stadionie Drutex-Bytovię Bytów 2:1. W spotkaniu Nafciarze objęli prowadzenie, ale beniaminek doprowadził do remisu. W końcówce Wisła zdobyła zwycięskiego gola.

Michał Piegza
Ukoronowaniem dobrej postawy Wisły w rundzie jesiennej miały być punkty zdobyte w ostatnich dwóch meczach w 2014 roku z Bytovią oraz za tydzień w Siedlcach z Pogonią. Część planu Nafciarze zrealizowali, ale w pojedynku z beniaminkiem łatwo nie było.Już pierwsza groźniejsza akcja gospodarzy zakończyła się golem. W 13. minucie Jacek Góralski dograł w polu karnym do Krzysztofa Janusa,a ten  umieścił piłkę w siatce. Zdobyty gol dodał animuszu Wiśle. Gospodarze atakowali, ale... dość niespodziewanie do remisu doprowadziła Bytovia. W 25. minucie gola zdobył Marko Bajić.
Stracona bramka na tyle zaskoczyła płocczan, że ci niemal do końca pierwszej połowy nie potrafili poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Oszmańca. Godnym odnotowania był jedynie strzał Pawła Magdonia w 38. minucie.

Po zmianie stron zdecydowanej zaatakowała Wisła. W 52. minucie tuż obok słupka uderzył Fabian Hiszpański. Goście po przerwie nastawili się na obronę remisu i niewiele brakowało, aby cel zrealizowali.

Do szczęścia zabrakło niewiele ponad kwadrans. W 72. minucie sam na sam znalazł się Hiszpański, który pewnym strzałem zdobył zwycięskiego gola dla Wisły. Strata bramki sprawiła, że do ataku ruszyli goście.

W końcówce pod bramką płocczan kilka razy zakotłowało się. W 89. minucie Seweryn Kiełpin obronił strzał głową z ok. ośmiu metrów Daniela Gołębiewskiego, a w doliczonym czasie strzał rozpaczy Kacpera Łazaja minął bramkę gospodarzy.

Wisła Płock - Drutex-Bytovia Bytów 2:1 (1:1)
1:0 - Janus 13'
1:1 - Bajić 25'
2:1 - Hiszpański 72'

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Paweł Magdoń, Fabian Hiszpański (74' Dawid Jabłoński) - Krzysztof Janus, Maciej Kostrzewa (65' Wojciech Zyska), Jacek Góralski, Dimityr Ilijew, Patryk Stępiński - Piotr Ruszkul (61' Mikołaj Lebedyński).

Drutex-Bytovia Bytów: Mateusz Oszmaniec - Karol Piątek, Łukasz Wróbel, Kamil Juraszek, Wojciech Wilczyński - Kacper Łazaj, Michał Pietroń (81' Daniel Gołębiewski), Marko Bajić, Robert Mandrysz (69' Mariusz Kryszak), Michał Jakóbowski (73' Daniel Mąka) - Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Zyska (Wisła) oraz Bajić, Wilczyński (Bytovia).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Mariusz Pawełek powinien otrzymać czerwoną kartkę?