Ligue 1: Świetna końcówka Olympique Marsylia w hicie

W meczu czołowych ekip Ligue 1 górą Olympique Marsylia. W potyczce z Girondins Bordeaux podopieczni Marcelo Bielsy musieli odrabiać straty, ale zaliczyli świetną końcówkę i zdobyli komplet punktów.

Szymon Mierzyński
Żyrondyści wyszli na prowadzenie w 55. minucie za sprawą Thomasa Toure, lecz już kilka chwil później wyrównał Mario Lemina. O losach pojedynku zdecydowało natomiast ostatnie dziesięć minut. Najpierw Andre-Pierre Gignac uciekł obrońcom rywala i popisał się perfekcyjnym strzałem głową, zaś w 90. minucie Michy Batshuayi skutecznie dobił uderzenie Roda Fanniego.Olympique triumfował 3:1 i powrócił na 1. miejsce w tabeli, które od piątku zajmowało Paris Saint-Germain, które pokonało na wyjeździe FC Metz. Girondins Bordeaux spadło natomiast na 5. lokatę.
W pozostałych niedzielnych spotkaniach FC Nantes zremisowało bezbramkowo z AS Saint-Etienne, zaś Montpellier HSC pokonało Toulouse FC 2:0. W zespole gości nawet na ławce rezerwowych zabrakło Dominika Furmana.