Jacek Bąk otworzył wynik w zwycięskim meczu Austrii Wiedeń

W sobotę rozegrano mecze 20. kolejki austriackiej Bundesligi. W ramach tej serii spotkań beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej, Kapfenberger SV podjął Austrię Wiedeń. Gospodarze walczyli w tym pojedynku o oddalenie się od strefy spadkowej.

W tym artykule dowiesz się o:

W szeregach gości w wyjściowym składzie pojawił się Jacek Bąk. Polski defensor wystąpił w całym spotkaniu i zdobył gola otwierającego wynik. W 41. minucie w pole karne rywali dośrodkował z rzutu rożnego Milenko Acimović. Do futbolówki dopadł Bąk i skierował ją do siatki.

W 54. minucie do wyrównania doprowadził Bernd Bernsteiner. Jednak ostatnie słowo należało do Austrii. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Joachim Standfest. Wiedeńska drużyna odniosła zwycięstwo 2:1. Bąk w bieżącym sezonie ligowym w 18 meczach zdobył dotychczas 2 bramki.

Kapfenberger SV - Austria Wiedeń 1:2 (0:1)