Premier League: Coraz gorsza sytuacja drużyny Marcina Wasilewskiego

Leicester City wciąż na ostatnim miejscu w tabeli. W meczu z Aston Villą Lisy jako pierwsze zdobyły gola, ale ostatecznie poległy 1:2. Niezbyt udany występ zaliczył Marcin Wasilewski.

Szymon Mierzyński
W 13. minucie ekipa Nigela Pearsona mogła mieć duże nadzieje na korzystny wynik. Do siatki trafił bowiem Leonardo Ulloa, który dobił uderzenie Riyada Mahreza. Po pierwszej próbie i rykoszecie Brad Guzan zaliczył skuteczną interwencję, ale przy poprawce bramka była już pusta.Aston Villa nie załamała się tym ciosem i za sprawą stałego fragmentu szybko wyrównała. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skutecznie główkował Ciaran Clark.
Decydująca akcja miała miejsce w 71. minucie, niestety z udziałem Marcina Wasilewskiego. Reprezentant Polski stracił futbolówkę na połowie rywala, narażając swój zespół na kontrę. Gabriel Agbonlahor najpierw nieco zwolnił akcję, a następnie Christian Benteke dobrze podał w pole karne do Alana Huttona. Ten z kolei, mając dużo czasu i miejsca, umieścił piłkę w siatce. "Wasyl" próbował ratować sytuację faulem taktycznym, lecz nic nie wskórał, a po golu dla gospodarzy zobaczył jeszcze odłożoną żółtą kartkę.

Aston Villa triumfowała ostatecznie 2:1 i przesunęła się na 11. miejsce w tabeli. Leicester natomiast wciąż ma na koncie zaledwie dziesięć punktów i jest outsiderem. Do bezpiecznej lokaty beniaminek traci cztery oczka.

Aston Villa - Leicester City 2:1 (1:1)
0:1 - Leonardo Ulloa 13'
1:1 - Ciaran Clark 17'
2:1 - Alan Hutton 71'

Aston Villa: Brad Guzan - Allan Hutton, Ciaran Clark, Jores Okore, Aly Cissokho, Ashley Westwood (44' Kieran Richardson), Carlos Sanchez, Tom Cleverley (62' Jack Grealish), Charles N'Zogbia (76' Leandro Bacuna), Christian Benteke, Gabriel Agbonlahor.

Leicester City: Kasper Schmeichel - Danny Simpson, Liam Moore, Marcin Wasilewski, Paul Konchesky, Riyad Mahrez, Matthew James, Esteban Cambiasso, Jeffrey Schlupp (78' Marc Albrighton), Leonardo Ulloa (46' David Nugent), Jamie Vardy (66' Chris Wood).

Żółte kartki: Charles N'Zogbia, Carlos Sanchez, Alan Hutton, Gabriel Agbonlahor (Aston Villa) oraz Jamie Vardy, Esteban Cambiasso, Jeffrey Schlupp, Marcin Wasilewski (Leicester).

Czerwona kartka: Paul Konchesky /80' za faul/ (Leicester).

Sędzia: Craig Pawson.

Widzów: 27 692.

->Wyniki Premier League

->Tabela Premier League

Premier League: Manchester City skromnie pokonał Everton w meczu pełnym kontrowersji