Luis Suarez wciąż nie trafił w Hiszpanii. Już ponad 7 godzin bez bramki

Król strzelców ligi angielskiej i zdobywca Złotego Buta wciąż nie trafił do siatki w ligowych rozgrywkach trwającego sezonu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Już przez ponad 7 godzin po boiskach Primera Division biegał Luis Suarez. Urugwajczyk czeka na premierowego gola, a w klubowej klasyfikacji asystentów wyprzedza go jedynie Lionel Messi.

Dzień po minięciu 4-miesięcznej kary za ugryzienie Giorgio Chielliniego na mistrzostwach świata w podstawowym składzie FC Barcelony wybiegł Suarez. Król strzelców Premier League po 4. minutach miał już na koncie asystę, ale ostatecznie jego zespół przegrał El Clasico 1:3. Od tego czasu Urugwajczyk jeszcze 4-krotnie pojawiał się w pierwszej jedenastce i raz wszedł z ławki na całą drugą połowę. Gola w Primera Division wciąż nie ma, choć rozegrał łącznie 423 minuty.
Oprócz konfrontacji z Realem Madryt Suarez wystąpił w meczach przeciwko Celcie Vigo, Almerii, Sevilli, Valencii i Espanyolowi Barcelona. Był jednym z bohaterów starcia z Almerią, w którym na boisku pojawił się z ławki, przy stanie 1:0 dla Andaluzyjczyków. Suarez zaliczył wtedy dwie asysty przy trafieniach Neymara oraz Jordi Alby. W tym samym meczu po efektownych nożycach obił poprzeczkę bramki rywali.

Czwarte kluczowe podanie były napastnik Liverpoolu zaliczył w starciu z Sevillą, kiedy zacentrował wprost na głowę Ivana Rakiticia. Przeciwko Valencii piłkarz cieszył się już z bramki, ale sędzia liniowy niesłusznie podniósł chorągiewkę, wskazując spalonego dla Katalończyków. Podczas ostatniego weekendu, w derbach Barcelony, Suarez znów zaliczył asystę - tym razem przy golu Messiego.

Co ciekawe, wystarczyło tylko 6 z 14 ligowych spotkań, aby Urugwajczyk został drugim najlepszym asystentem w klubie. Zaliczył już 5 podań, po których koledzy trafiali do siatki. Lepszy jest tylko Messi (7), a w klasyfikacji całej ligi prowadzą Cristiano Ronaldo i Koke (8).

Czy Suarez trafi w lidze do siatki w 2014 roku? Przed Barcą jeszcze 2 stosunkowo proste mecze - zagrają z Getafe i Cordobą. W poprzednim sezonie, w barwach The Reds, zdobył 31 goli w 33 spotkaniach i został królem strzelców Premier League. Zajął również pierwsze miejsce, ex-quo z Ronaldo, w klasyfikacji Europejskiego Złotego Buta dla najlepszego strzelca lig Starego Kontynentu.

Należy przypomnieć, że Urugwajczyk wpisał się na listę strzelców w Lidze Mistrzów - w wyjazdowym meczu przeciwko APOEL-owi.

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 5:1 - 70 minut, asysta

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Luis Suarez zdobędzie premierowego gola w Primera Division jeszcze w 2014 roku?