Carling Cup: Błąd Fabiańskiego, Arsenal za burtą!

Nie popisał się Łukasz Fabiański w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej z Burnley. Polak popełnił błąd przy pierwszej bramce dla drugoligowców, którzy jeszcze raz pokonali bramkarza Kanonierów. W drugim spotkaniu Derby County pokonało Stoke City 1:0, a 90 minut zagrał Przemysław Kaźmierczak.

Bartosz Zimkowski

Zgodnie z zapowiedziami Łukasz Fabiański wystąpił od pierwszej minuty. Tym razem Arsene Wenger zdecydował się wzmocnić młodych piłkarzy Arsenalu doświadczonym Mikaelem Silvestrem. To jednak nie pomogło. Burnley sprawiało wrażeniem lepszej drużyny i już w szóstej minucie prowadziło 1:0. Bramkę - po błędzie Fabiańskiego - zdobył Kevin McDonald. Drugoligowcy nadal atakowali, lecz polski bramkarz był już skoncentrowany.

Dał się pokonać po raz drugi w 57. minucie i to przez tego samego piłkarza. Tym razem nie miał jednak szans na skuteczną interwencję. Arsenal niespodziewanie przegrał z Burnley 0:2 i to piąta drużyna The Championship awansowała do półfinałów Carling Cup.

W tej fazie rozgrywek znalazł się także drugi zespół z drugiej ligi - Derby County. Barany zwyciężyły na Brittania Stadium ze Stoke City 1:0. Jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry, gdy gola z rzutu karnego zdobył Nathan Ellington. Całe spotkanie w barwach Derby zagrał Przemysław Kaźmierczak.

W środę drugi zestaw par stworzą drużyny: Manchester United - Blackburn Rovers oraz Watford - Tottenham Hotspur.