Premier League: Komplety punktów Man Utd, Man City i Liverpoolu FC

Faworyci Premier League nie rozdawali prezentów w Boxing Day podczas 18. kolejki. Wygrały drużyny Manchesteru City, Manchesteru United i Liverpoolu FC.

Bartosz Zimkowski
Ciekawe widowisko zapowiadało się na Old Trafford, gdzie będący w niezłej formie Manchester United podejmował Newcastle United. Louis van Gaal ponownie znalazł miejsce dla swoich wszystkich najlepszych ofensywnych zawodników i Radamel Falcao obok Robina van Persiego biegał w pierwszej linii. Jednak to nie oni zdobyli pierwsze dwie bramki, a cofnięty do pomocy Wayne Rooney. Przy pierwszym trafieniu świetną asystą popisał się Falcao idealnie zgrywając futbolówkę do kapitana Czerwonych Diabłów. Przy drugim trafieniu dogrywał mu Juan Mata. Po zmianie stron Rooney dołożył asystę przy golu van Persiego i Man Utd prowadził już 3:0. David de Gea nie zdołał jednak utrzymać czystego konta, ponieważ tuż przed końcem Phil Jones sfaulował rywala we własnym polu karnym, a "jedenastkę" wykorzystał Papiss Cisse. Diabły wygrały 3:1 i mają 35 punktów na koncie.W takim samym stosunku zwyciężył Manchester City. The Citizens rozpoczęli pojedynek z West Bromwich Albion bez nominalnego napastnika, a mimo to po 34. minutach prowadzili już 3:0. Strzelanie rozpoczął Fernando, później Yaya Toure zamienił rzut karny na gola, a jeszcze przed przerwą David Silva postawił kropkę nad "i". Podobnie jak na Old Trafford rywale odpowiedzieli tylko jedną bramką i to samej końcówce spotkania.
Cenne trzy punkty zgarnął Liverpool FC i mimo iż Mario Balotelli był już dostępny dla Brendana Rodgersa to usiadł tylko na ławce rezerwowych. Nie podniósł się z niej, a zamiast niego Rodgers wpuścił na murawę Rickiego Lamberta. The Reds wygrali skromnie 1:0 i awansowali na dziewiąte miejsce. Bohaterem Swansea City został Łukasz Fabiański. Łabędzie długo prowadziły z Aston Villą, ale w samej końcówce polski bramkarz popisał się kapitalnymi interwencjami po strzałach Christiana Benteke i Gabriela Agbonlahora. Swansea ostatecznie wygrała 1:0. Kolejną porażkę doznała ekipa Marcina Wasilewskiego. Leicester City przed własną publicznością uległo Tottenhamowi Hotspur 1:2, a polski stoper rozegrał pełne 90 minut. Jego Lisy zajmują ostatnie miejsce w Premier League.