KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jan Bednarek, prezes ZZPN: Flota Świnoujście to nasza największa bolączka

W czwartek radni Świnoujścia pochylą się nad losem klubu. Prezes ZZPN Jan Bednarek nie wyobraża sobie, by Flota zniknęła z ogólnopolskiej mapy piłkarskiej.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Nadszedł czas poważnych decyzji dla klubu znad morza. Zarząd stowarzyszenia MKS Flota zapewnia, że znalazł realnego inwestora i na potwierdzenie wystąpił do miasta o dwukrotnie mniejsze dofinansowanie bieżącej działalności niż w poprzednich latach. Konkretnie 1,2 miliona złotych na stypendia dla zawodników. Biorąc pod uwagę, że Flota Świnoujście jest jedynym przedstawicielem sportu wyczynowego w kurorcie - są to oczekiwania symboliczne. Jeżeli radni powiedzą "nie" drużyna niemal na pewno zostanie wycofana z rozgrywek I ligi.
- Flota to w tej chwili chyba nasza największa bolączka. Nie wyobrażam sobie, żeby ten klub mógł przestać istnieć na ogólnopolskiej mapie piłkarskiej - powiedział Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. - Jestem przekonany, że piłkarze Floty swoją dobrą grą wreszcie nakłonią poważnego inwestora do inwestycji w klub. Miasto i jego prezydent Janusz Żmurkiewicz zawsze byli przychylni futbolowi w Świnoujściu, ale na tym poziomie klub nie może opierać się wyłącznie na pomocy ze strony miasta. Działacze Floty muszą też pamiętać, że stadion musi od przyszłego sezonu posiadać sztuczne oświetlenie. Bez niego klub nie otrzyma licencji na grę w I lidze - dodał.

Flota Świnoujście to wciąż druga siła piłkarska na Pomorzu Zachodnim. Pierwszą jest Pogoń Szczecin. - To wizytówka województwa i nie ma co do tego wątpliwości. Kibicom Pogoni i działaczom klubowym życzę jak najszybszego rozwiązania problemu, jakim niewątpliwie jest brak nowoczesnego stadionu. Pogoń jest sprawnie zarządzana i kolejny sezon dobrze radzi sobie w ekstraklasie - chwalił Bednarek, a także zapowiedział, że na obiekcie przy Twardowskiego zmodernizowanym według planu miasta, pojawi się reprezentacja Polski.

- Do PZPN dotarł projekt przebudowy. Widziałem go. Jeżeli uda się zrealizować zamierzenia Szczecin za kilka lat będzie miał nowoczesny obiekt. Wówczas na pewno odbędzie się na nim mecz biało-czerwonych. Ale na razie to odległe plany. Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość. W Szczecinie jest natomiast nowoczesna hala. I dzięki temu już w lutym kibice będą mogli zobaczyć w akcji reprezentację w futsalu.

Kluczowe dni przed Flotą Świnoujście

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
ZZPN
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×