Premier League: Southampton zdobył Old Trafford! Święci coraz poważniejszym kandydatem do pierwszej czwórki!

Southampton coraz poważniejszym kandydatem do gry w Lidze Mistrzów! Podopieczni Ronalda Koemana potwierdzili klasę, zwyciężając na wyjeździe z Manchesterem United i to po bardzo solidnej grze!

Szymon Mierzyński
W pierwszej połowie inicjatywa należała do gospodarzy, lecz obrona Świętych była niesamowicie zdyscyplinowana, przez co piłkarze Louisa van Gaala w ogóle nie dochodzili do czystych sytuacji.Po zmianie stron natomiast przyjezdni zagrali odważniej. Najwyraźniej wyczuli, że tego dnia mogą sięgnąć po trzy punkty W 47. minucie zapachniało prowadzeniem Southampton, ale Luke Shaw zdołał zablokować bardzo groźny strzał z woleja Graziano Pelle. Warto zaznaczyć, że w tym momencie żaden z zespołów nie miał na koncie celnego uderzenia, choć absolutnie nie można było narzekać na jakość widowiska, bo zwiększało ją bardzo wysokie tempo.
Pierwszy i jak się później okazało jedyny celny strzał w meczu miał miejsce w 69. minucie. Właśnie on dał Świętym decydującego gola. Dusan Tadić chciał wystąpić w roli asystenta, a ostatecznie stał się egzekutorem po tym jak Pelle po jego podaniu trafił w słupek. Skuteczna dobitka była dziełem właśnie rezerwowego Serba.

Manchester United rzucił się do szaleńczych ataków i sam Juan Mata mógł najpierw dać gospodarzom wyrównanie, a później prowadzenie 2:1. Najpierw jednak spudłował z ostrego kąta po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Frasera Forstera, a po chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką po akcji oskrzydlającej. W tej drugiej sytuacji strzelał z 5 metrów.

W ostatnich minutach Czerwone Diabły opadły już z sił i Southampton utrzymał skromne 1:0. Efekt? Ma 39 pkt. i przesunął się na 3. miejsce w tabeli, wyprzedzając niedzielnego rywala. Piłkarze Ronalda Koemana wciąż szokują, ale po tym jak zremisowali z Chelsea, pokonali Arsenal i zdobyli komplet oczek na Old Trafford, nie są już tylko rewelacją sezonu, a stali się poważnym kandydatem do zakończenia rozgrywek w pierwszej czwórce.

Manchester United - Southampton 0:1 (0:1)
0:1 - Dusan Tadić 69'

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia, Chris Smalling, Phil Jones, Luke Shaw (64' Tyler Blackett), Michael Carrick, Angel di Maria (72' Marouane Fellaini), Daley Blind, Juan Mata, Wayne Rooney, Robin van Persie (61' Ander Herrera).

Southampton: Fraser Forster - Nathaniel Clyne, Jose Fonte, Toby Alderweireld (21' Florin Gardos), Ryan Bertrand, Victor Wanyama, Morgan Schneiderlin, Steven Davis (80' Harrison Reed), James Ward-Prowse, Eljero Elia (63' Dusan Tadić), Graziano Pelle.

Żółte kartki: Robin van Persie, Michael Carrick (Manchester United) oraz Ryan Bertrand, Dusan Tadić, Graziano Pelle (Southampton).

Sędzia: Phil Dowd.

Widzów: 75 395.