Złota Piłka: Arjen Robben najbliższej podium, Sergio Ramos najsłabszy z nominowanej "23"

Arjen Robben uplasował się tuż poniżej podium plebiscytu FIFA. Kto jeszcze znalazł się w czołowej "10", a którzy z nominowanych piłkarzy otrzymali najmniejsza liczbę głosów?

Konrad Kostorz
Selekcjonerzy, kapitanowie drużyn narodowych oraz dziennikarze z całego świata oddawali głosy na 23 zawodników wytypowanych przez światową federację. Każdy z uprawnionych do wzięcia udziału w plebiscycie wybierał trzech zawodników, którym przyznawano 5 punktów za pierwsze miejsce, 3 za drugie oraz 1 "oczko" za miejsce na najniższym stopniu podium.Jak ogłoszono podczas gali w Zurychu, z dużą przewagą zwyciężył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wyprzedził Lionela Messiego oraz Manuela Neuera, którzy otrzymali niemal identyczną liczbę głosów. Najbliżej podium - jak wynika z pełnych wyników opublikowanych przez FIFA - był Arjen Robben, który w typowaniach wielu ekspertów był umieszczany w czołowej trójce.
Holender zdystansował dwóch klubowych kolegów z Bayernu Monachium: Thomasa Muellera oraz Philippa Lahma. Czwartym mistrzem świata w najlepszej "10" został sklasyfikowany na 9. pozycji Toni Kroos. Pomocnika Realu Madryt wyprzedzili jeszcze Neymar i jeden z bohaterów mundialu James Rodriguez.

Co może nieco zaskakiwać, najmniej głosów oddano na Sergio Ramosa, który został umieszczony w najlepszej jedenastce roku FIFA i FIFPro. W dole klasyfikacji znaleźli się także Belgowie Thibaut Courtois i Eden Hazard oraz gwiazdor Juventus Paul Pogba.