The Championship: Asysta Kaźmierczaka, 20 minut Ślusarskiego

Dwaj Polacy wystąpili w 21. kolejce The Championship. Dla Derby County pełne spotkanie zaliczył Przemysław Kaźmierczak i Polak swój występ okrasił asystą. Z kolei na ostatnie 20 minut w barwach Sheffield Wednesday pojawił się Bartosz Ślusarski.

Bartosz Zimkowski

Polski napastnik The Owls w nowych barwach zadebiutował przed tygodniem. Wówczas również pojawił się na murawie jako zmiennik. Teraz dostał 20 minut gry przeciwko Southampton. Święci prowadzili już po 14. minutach 1:0 po trafieniu Bradley'a Wrigha-Phillipsa. Wyrównanie padło dopiero 3 minuty przed końcem, gdy Marcus Tudgay wpisał się na listę strzelców. Zwycięstwo gościom mógł dać Bartosz Ślusarski, lecz jego strzał obronił bramkarz Southampton i mecz zakończył się remisem 1:1.

Od pierwszej do ostatniej minuty w barwach Derby County zagrał Przemysław Kaźmierczak. Barany podejmowały Crystal Palace i przegrały 1:2. Jednak polski pomocnik przy jedynym golu dla Baranów zaliczył asystę. Dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego, gdzie do strzału głową doszedł Luke Varney i doprowadził do wyrównania. Jednak w drugiej połowie Orły za sprawą Shefi Kuqiego zdobyły zwycięską bramkę.

W barwach Watford zabrakło Grzegorza Rasiaka, a jego koledzy nie sprostali na St Andrews Birmingham City. Przegrali 2:3, ale do ostatniego gwizdka sędziego walczyli choćby o punkt. Nie udało im się to i nad strefą spadkową mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Dość niespodziewanie wygrało bowiem Doncaster Rovers. Beniaminek The Championship pokonał na własnym obiekcie Plymouth Argyle 1:0.

Jednak największą sensacją tych rozgrywek jest ostatnia pozycja Charltonu Athletic. The Addicks grają w tym sezonie bardzo kiepsko, a tym razem przegrali z Blackpool 0:2. W hicie kolejki Burnley pokonało na Bramall Lane Sheffield United 3:2. Zespół ten jest w bardzo dobrej formie, a w tygodniu pokonał Arsenal Londyn w Carling Cup i awansował do półfinałów rozgrywek.