Serie A: Juventus zatrzymany w Udine, popisowa gra Torino, wstydliwa porażka Lazio

Stara Dama w 21. kolejce tylko zremisowała, z kolei po zwycięstwa sięgnęły SSC Napoli, Torino FC i US Palermo. Do sensacji doszło w Cesenie, gdzie poległo Lazio Rzym.

Konrad Kostorz
Juventus po raz piąty w tym sezonie ligowym podzielił się punktami z rywalem. Zespół Massimiliano Allegriego po pokonaniu kolejno Napoli (3:1), Hellasu (4:0) i Chievo (2:0) nie znalazł sposobu na solidnie broniące Udinese. Stara Dama miała dużą przewagę optyczną, ale klarownych sytuacji nie stworzyła wiele. W pierwszej połowie groźnie strzelał Fernando Llorente, a po zmianie stron poprzeczkę bramki Orestisa Karnezisa ostemplował Roberto Pereyra.
Wśród Zebr najaktywniejszy był Antonio Di Natale, jednak weteranowi ewidentnie brakowało precyzji. "Toto" miał kilka dogodnych pozycji i za każdym razem wyraźnie chybił. Jeszcze gorzej w ofensywie zaprezentował się Bruno Fernandes, który dwukrotnie miał przed sobą tylko Gianluigiego Buffona i nawet nie sprawił mu dużych kłopotów. Wreszcie w końcówce losów meczu nie rozstrzygnął Carlos Tevez, posyłając futbolówkę obok słupka.Potknięcia Juventusu oraz Romy wykorzystało Napoli, które wymęczyło zwycięstwo nad Chievo. Zwycięskiego gola strzelił pozyskany w styczniu Manolo Gabbiadini (miał też duży udział w samobójczym trafieniu Bostjana Cesara) po dograniu innego nowego nabytku, Ivana Strinicia. Azzurri do wicelidera tracą już tylko cztery punkty.
Porażka Lazio Rzym z beniaminkiem z Ceseny to ogromna niespodzianka Porażka Lazio Rzym z beniaminkiem z Ceseny to ogromna niespodzianka
Znajdujące się ostatnio w wysokiej formie Lazio sensacyjnie uległo przedostatniej w tabeli Cesenie. Stołecznej drużyny nie uratował nawet ładny gol Miroslava Klosego zdobyty w końcówce rywalizacji. Nieprzeciętne umiejętności kolejny raz zaprezentował Paulo Dybala. Argentyńczyk z polskimi korzeniami zdobył pięknego gola z rzutu wolnego, a Palermo wygrało i awansowało na 7. pozycję.

Klęski w Turynie doznała Sampdoria z debiutującym Samuelem Eto'o (od 71. minuty) i bez Pawła Wszołka. Hat-trickiem popisał się Fabio Quagliarella, a Kamil Glik przez całe zawody znakomicie dyrygował defensywą i jeszcze w pierwszej połowie wywalczył rzut karny. Ekipa Giampiero Ventury stopniowo przesuwa się w górę tabeli - jeszcze niedawno znajdowała się tuż nad strefą spadkową, teraz po serii trzech zwycięstw jest na 9. miejscu.