Anglia: Debiut Tomasza Kuszczaka

W sobotnim meczu 29. kolejki angielskiej Championship z Reading FC (1:2) w barwach Wolverhampton Wanderers zadebiutował Tomasz Kuszczak.

Maciej Kmita
33-letni Polak jest zawodnikiem Wilków od listopada minionego roku, a w styczniu przedłużył swój kontrakt z klubem z Molineux do końca sezonu. Jego debiut był możliwy, ponieważ Carl Ikeme doznał złamania kości śródstopia i będzie pauzował 8 tygodni, a Aaron McCarey nie zakończył jeszcze rehabilitacji po urazie.
Kuszczak nie będzie dobrze wspominał debiutu, bowiem już w 1. minucie do kapitulacji zmusił go Paweł Pogrebniak. W 26. minucie do wyrównania doprowadził Benik Afobe, ale w 70. minucie Polaka pokonał Danny Wilson i to goście zgarnęli komplet punktów.

Co ciekawe, w 12 sobotnich meczach 29. kolejki Championship wystąpiło aż trzech polskich bramkarzy. Bournemouth Artura Boruca pokonał 3:1 Wigan Athletic, a Ipswich Town Bartosz Białkowski przegrał 0:2 z Rotherham United.

Wolverhampton Wanderers - Reading FC 1:2 (1:1)
0:1 - Pogrebniak 1'
1:1 - Afobe 26'
1:2 - Wilson 70'