Robert Lewandowski najrzadziej przy piłce w Bayernie, bardzo słabe noty Polaka

Bayern wreszcie wygrał w rundzie rewanżowej, ale Robert Lewandowski nie miał udziału w sukcesie zespołu w Stuttgarcie (2:0). Najlepsze noty przyznano strzelcowi pierwszego gola Arjenowi Robbenowi.

Konrad Kostorz
Robert Lewandowski powrócił do podstawowego składu Bayernu Monachium i po raz pierwszy od rozegranego 13 grudnia meczu z FC Augsburg wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Polski napastnik nie ma jednak zbyt wielu powodów do zadowolenia, bowiem należał do najsłabszych zawodników w zespole.
Monachijski TZ oraz Bild przyznały "Lewemu" i Mario Goetze najgorsze oceny w drużynie Pepa Guardioli - "5". Kapitan reprezentacji Polski tylko nieco lepiej wypadł w oczach redaktorów Abendzeitung Muenchen oraz Sportalu. "Miał zaledwie około 30 kontaktów z piłką, czyli najmniej na minutę w Bayernie. Poza tym tylko raz doszedł do dogodnej pozycji strzeleckiej i tej sytuacji nie wykorzystał. Był zaangażowany, jednak nic z tego nie wynikało" - napisano w uzasadnieniu.

Najkorzystniej zrecenzowano występ Arjena Robbena, który przed przerwą zdobył przedniej urody bramkę. Holender został oceniony na "2". - To był trudny mecz, ale jego jakość zrobiła różnicę - chwalił skrzydłowego Guardiola. - Wygraliśmy, jednak w wielu elementach musimy się jeszcze poprawić. Powinniśmy mniej biegać, a więcej operować piłką - tłumaczył Katalończyk. Obok Robbena najlepszy w Bayernie okazał się David Alaba, który ustalił wynik kapitalnym strzałem z rzutu wolnego.

Bawarczycy na poprawę formy mają tydzień. Przed zaplanowanym na 17 lutego meczem Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck zmierzą się u siebie z Hamburgerem SV.

Noty kolejno od Bildu, TZ, Abendzeitung Muenchen i Sportalu ("1" - najlepsza ocena, "6" - najgorsza):

Robert Lewandowski - "5", "5", "4", "4"

Bundesliga: Wreszcie świetny mecz Borussii, piękne gole Bayernu i udany debiut Andre Schuerrle