Ligue 1: Kompromitacja Paris Saint-Germain! Mistrz znów bez zwycięstwa

Niebywała wpadka Paris Saint-Germain! Mistrz Francji prowadził z SM Caen już 2:0, by wypuścić z rąk komplet oczek po dwóch golach w samej końcówce!

Szymon Mierzyński
Faworyt otworzył wynik już w 2. minucie, gdy Zlatan Ibrahimović skutecznie zamknął dośrodkowanie Serge'a Auriera z prawego skrzydła. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył natomiast Ezequiel Lavezzi, który trafił do siatki mocnym strzałem z ostrego kąta.Wydawało się, że ekipa z dolnej połowy tabeli nie będzie już w stanie zagrozić PSG, lecz końcówka meczu w wykonaniu gości była wręcz piorunująca. W 89. minucie po ładnej akcji kombinacyjnej bramkę kontaktową zdobył Emiliano Sala, zaś w doliczonym czasie gry przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego wyrównał Herve Bazile.
Na usprawiedliwienie mistrza Francji można jednak dodać, że z uwagi na kontuzje kilku zawodników kończył spotkanie w dziewiątkę.

Gdyby Paris Saint-Germain wygrało ten mecz, to przynajmniej do niedzieli byłoby liderem Ligue 1. Po remisie natomiast zespół Laurenta Blanca pozostał na 3. miejscu ze stratą jednego oczka do Olympique Lyon.

Paris Saint-Germain - SM Caen 2:2 (2:0)
1:0 - Zlatan Ibrahimović 2'
2:0 - Ezequiel Lavezzi 40'
2:1 - Emiliano Sala 89'
2:2 - Herve Bazile 90+2'