Serie A: Inter Mediolan wygrał trzeci raz z rzędu

Zespół Roberto Manciniego kontynuuje dobrą passę w Serie A. Po wygranych pojedynkach z Palermo (3:0) i Atalantą (4:1) Inter Mediolan pokonał w poniedziałek Cagliari Calcio.

Konrad Kostorz
Mediolańczycy wystąpili m.in. bez Xherdana Shaqiriego oraz Rodrigo Palacio, którzy odpoczywali między spotkaniami z Celtikiem Glasgow w 1/16 finału Ligi Europy. Ci, na których postawił Roberto Mancini, mieli Stadio Sant'Elia w Cagliari trudne zadanie, ale zdołali sięgnąć po komplet punktów.
W pierwszej połowie dwóch dogodnych okazji nie wykorzystał Lukas Podolski, a inni gracze Interu również mieli sposobność do otwarcia wyniku. Wreszcie w 47. minucie po akcji Mauro Icardiego precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Mateo Kovacić. Sardyńczycy ruszyli do przodu, ale drugiego gola także zdobyli goście - precyzyjnie, niemal w okienko, przymierzył Icardi.

Gol kontaktowy padł po strzale Samuele Longo w słupek i odbiciu piłki od pleców próbującego interweniować Juan Pablo Carrizo. Cagliari do końca szukało wyrównującego trafienia, lecz narażało się przy tym na kontrataki. Tuż przed końcowym gwizdkiem jeszcze Hernanes ostemplował poprzeczkę bramki gospodarzy.

Inter plasuje się na 8. pozycji, ale już w najbliższych tygodniach może doścignąć Lazio (5 punktów więcej) oraz Fiorentinę (4). Do czołowej trójki mediolańczycy mają już znaczną stratę.

Cagliari Calcio - Inter Mediolan 1:2 (0:0)
0:1 - Kovacić 47'
0:2 - Icardi 68'
1:2 - Carrizo (sam.) 74'

Skład Interu: Carrizo - Campagnaro, Vidić, Jesus, Santon - Guarin, Medel, Brozović (83' Hernanes) - Kovacić (90+3' Kuzmanović) - Icardi, Podolski (81' Dodo).