LM: Kontuzja Łukasza Piszczka w meczu z Juventusem, Polak musiał przerwać występ

Reprezentant Polski w spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn został zmieniony już po 32 minutach. To efekt kontuzji, jakiej doznał w trakcie pojedynku.

Konrad Kostorz

W 29. minucie wtorkowej rywalizacji na Juventus Stadium Paul Pogba ostro sfaulował Łukasza Piszczka i nasz rodak z grymasem bólu opuścił murawę. Francuz powinien za swój atak otrzymać żółtą kartkę, ale sędzia oszczędził zawodnika mistrza Włoch.

Medycy Borussii Dortmund przez dłuższą chwilę próbowali sprawić, by 29-latek powrócił do gry. Kontuzja stopy okazała się jednak na tyle poważna, że Juergen Klopp był zmuszony dokonać zmiany. Piszczka na murawie zastąpił Matthias Ginter.

Dortmundczycy po pierwszej połowie przegrywają z Juventusem Turyn 1:2. Klopp na ławce rezerwowych ma między innymi Jakuba Błaszczykowskiego. Dodajmy, że w trakcie początkowych 45 minutach kontuzji doznał także Andrea Pirlo i również musiał zostać zmieniony.