Polskie starcie w Anglii dla klubu Artura Boruca

Dwaj Polacy stanęli między słupkami po przeciwnych stronach boiska w Championship. Lepszy humor po ostatnim gwizdku miał Artur Boruc.

W poniedziałek AFC Bournemouth przerwało passę Wolverhampton Wanderers na zapleczu Premier League. Zwycięstwo 2:1 oznacza, że drużyna z południa Anglii powiększyła przewagę nad Wilkami w tabeli The Championship do sześciu punktów. Było to zarazem przełamanie klubu Artura Boruca po pięciu spotkaniach bez zwycięstwa. Zanotował w nich trzy remisy oraz dwie porażki i stracił bezpośredni kontakt z liderami ligi.
W poniedziałek na jednym boisku spotkali się dwaj golkiperzy, którzy w swojej karierze strzegli bramki reprezentacji Polski: Artur Boruc i Tomasz Kuszczak. Żaden nie zachował czystego konta, ale o raz mniej skapitulował wychowanek Pogoni Siedlce.

Bohaterem spotkania został Yann Kermorgant, który strzelił dwa gole dla AFC Bournemouth. W 10. minucie wykorzystał podanie Calluma Wilsona, a po przerwie egzekwował rzut karny. Jedyne trafienie dla Wolverhampton zdobył Benik Afobe po zagraniu Kevina McDonalda.

AFC Bournemouth - Wolverhampton Wanderers 2:1 (1:1)
1:0 - Yann Kermorgant 10'
1:1 - Benik Afobe 39'
2:1 - Yann Kermorgant (k.) 49'

AFC Bournemouth: Artur Boruc - Charlie Daniels, Steve Cook, Tommy Elphick, Simon Francis - Marc Pugh (90+1' Elliott Ward), Harry Arter, Andrew Surman, Matt Ritchie (83' Adam Smith) - Yann Kermorgant (90+1' Brett Pitman), Callum Wilson.

Wolverhampton Wanderers: Tomasz Kuszczak - Kortney Hause, Richard Stearman, Danny Batth, Matthew Doherty - Bakary Sako, Kevin McDonald, David Edwards, Rajiv van La Parra - Nouha Dicko (75' Kevin Doyle), Benik Afobe.

Grzegorz Bonin załatwił Pogoń Szczecin. "Punktujemy dzięki konsekwencji"