Arabia Saudyjska: Drugi gol Łukasza Szukały, Polak zapewnił Al-Ittihad zwycięstwo

Łukasz Szukała strzelał sporo goli w Rumunii, a po transferze do ligi saudyjskiej nie zwalnia tempa. W piątek reprezentant Polski zagwarantował Al-Ittihad FC zwycięstwo w 18. kolejce.

Konrad Kostorz
Z Łukaszem Szukałą w składzie Al-Ittihad spisuje się znakomicie - w pięciu kolejkach drużyna Victora Piturcy zdobyła aż 13 punktów i awansowała na pozycję wicelidera, dystansując co najmniej do soboty Al-Ahli SC. Na czele tabeli wciąż znajduje się Al-Nassr FC Adriana Mierzejewskiego.
W piątkowym spotkaniu zespół Szukały podejmował znacznie niżej notowany Najran SC. Gospodarze nieoczekiwanie przegrywali, a wyrównali tuż przed przerwą po samobójczej bramce pechowo interweniującego golkipera. Zwycięstwo zapewnił faworytowi Szukała, który w 83. minucie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego posłał piłkę do siatki.

Przypomnijmy, że w wygranym 3:2 meczu 16. kolejki z Al-Shoalah FC strzelił premierowego gola w lidze saudyjskiej. Wcześniej w spotkaniu z Al-Faisaly FC (3:0) zaliczył asystę.

Al-Ittihad FC - Najran SC 2:1 (1:1)
0:1 - Al Laham (k.) 16'
1:1 - Sharifi (sam.) 44'
2:1 - Szukała 83'

Arabia Saudyjska: Debiutancki gol Łukasza Szukały, Al-Ittihad FC wskoczył na podium

Czy Łukasz Szukała zasługuje na miejsce w podstawowym składzie reprezentacji Polski?