Adrian Mierzejewski przypomniał o sobie w Arabii Saudyjskiej, dwa gole Polaka

W piątek bramkę w Saudi Professional League zdobył Łukasz Szukała, a w sobotę w jego ślady poszedł pomocnik Al-Nassr FC Adrian Mierzejewski, który przyczynił się do pokonania Al-Shoalah.

Konrad Kostorz

Adrian Mierzejewski regularnie występuje w podstawowym składzie stołecznego zespołu, ale przez wiele tygodni nie potrafił znaleźć drogi do bramki. Po 4 kolejkach miał już na koncie 4 trafienia, ale na kolejne gole musiał czekać do 18. serii gier.

W konfrontacji z zamykającym ligową tabelę Al-Shoalah przed upływem kwadransa 28-latek popisał się pięknym strzałem z 20 metrów, a tuż przed przerwą dopełnił formalności po idealnym dograniu jednego z partnerów. "Mierzej" już w 59. minucie opuścił murawę.
Al-Nassr odniósł wysokie zwycięstwo i pewnie zmierza po mistrzostwo kraju, w tabeli Saudi Professional League wyprzedzając o 8 punktów Al-Ahli SC oraz o 9 "oczek" Al-Ittihad FC, w którym od niedawna występuje Łukasz Szukała.

Dodajmy, że Mierzejewski występuje również w azjatyckiej Lidze Mistrzów. W niedawno rozegranych pojedynkach z uzbeckim Bunyodkorem (1:1) oraz katarską Lekhwiyą (1:1) zagrał od pierwszego gwizdka.

Al-Nassr FC - Al-Shoalah FC 5:0 (2:0)
1:0 - Mierzejewski 14'
2:0 - Mierzejewski 45+1'
3:0 - Al Sahlawi 70'
4:0 - Estoyanoff 74'
5:0 - Estoyanoff 82'

Arabia Saudyjska: Drugi gol Łukasza Szukały, Polak zapewnił Al-Ittihad zwycięstwo