Serie A: Zawstydzająca strata punktów Interu Mediolan, Xherdan Shaqiri zszedł z kontuzją

Ogromna wpadka Interu w 27. kolejce Serie A! Nerazzurri nie pokonali u siebie beniaminka z Ceseny, a po pierwszej połowie nawet przegrywali z drużyną Domenico Di Carlo.

Konrad Kostorz
Konieczność rywalizowania na dwóch frontach dała się w niedzielę we znaki nie tylko SSC Napoli, które przegrało 0:2 z Hellasem Werona. Inter, który w czwartek stoczył trudny bój z VfL Wolfsburg (1:3), nie zdołał pokonać przed własną publicznością 19. zespołu tabeli Serie A.
Już w 24. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Xherdan Shaqiri, czyli jeden z najjaśniejszych punktów zespołu w ostatnich tygodniach. Kilka chwil później zaspała obrona Nerazzurrich, a Gregoire Defrel w sytuacji sam na sam z zimną krwią przelobował Samira Handanovicia.

Mediolańczycy zdołali wyrównać krótko po zmianie stron. Na listę strzelców wpisał się Rodrigo Palacio, precyzyjnym strzałem wykańczając dośrodkowanie Mauro Icardiego z prawej strony boiska.

Gospodarzom nie brakowało okazji do zadania zwycięskiego ciosu. Najbliżej szczęścia był wprowadzony w 46. minucie i starający się o debiutanckiego gola w Interze Lukas Podolski, który kilka razy przetestował Nicolę Lealiego, a jeden ze strzałów Niemca zatrzymał się na słupku bramki Ceseny. Próbował również Icardi, ale także bezskutecznie.

Jeśli AC Milan wygra w poniedziałek z Fiorentiną, wyprzedzi derbowego rywala o jeden punkt w ligowej tabeli. Obecnie Inter plasuje się na 8. pozycji.

Inter Mediolan - AC Cesena 1:1 (0:1)
0:1 - Defrel 30'
1:1 - Palacio 48'

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Ranocchia, Andreolli, Dodo (62' Santon) - Guarin, Medel, Kuzmanović (46' Podolski) - Shaqiri (24' Kovacić) - Icardi, Palacio.

Cesena: Leali - Perico, Capelli, Krajnc, Magnusson - De Feudis (74' Pulzetti), Mudingayi (80' Cascione), Giorgi - Carbonero - Djurić (81' Rodriguez), Defrel.