El. ME U-17: Rywalizacja w "polskiej" grupie rozpoczęta, Irlandia i Grecja na remis

Od remisu Irlandii z Grecją zaczęła się rywalizacja w "polskiej" grupie Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy U-17. Oba zespoły podzieliły się punktami po bardzo ciekawej drugiej połowie.

Szymon Mierzyński

Pierwsza część nie przyniosła bramek, choć zdecydowanie lepsze sytuacje miała ekipa Hellady. Worek otworzył się po przerwie. Najpierw dwa ciosy w ciągu dwóch minut wyprowadzili Grecy. Na 1:0 ładnym płaskim strzałem przy słupku trafił Kostas Kirtzialidis, chwilę później natomiast mocno z ostrego kąta huknął do siatki Dimitris Limnios.

Wydawało się, że po takim nokdaunie Irlandczycy się już nie podniosą, ale nic bardziej mylnego! Zespół Thomasa Mohana zdołał się pozbierać i w 60. minucie zdobył gola kontaktowego. Zapisał go na swoim koncie niepilnowany Trevor Clarke, wykorzystując podanie Joshuy Barretta. W 73. minucie z kolei asystent sam już wystąpił w roli egzekutora, gdy zamienił na bramkę rzut karny podyktowany za faul golkipera Greków Mariosa Siampanisa na Jamiem Aherne.
Rezultat 2:2 utrzymał się do końca, a to oznacza, że jeśli w sobotę Polacy pokonają w Grodzisku Wlkp. Białoruś, to zostaną liderami grupy.

Awans do turnieju finałowego wywalczą zwycięzcy każdej z ośmiu grup, a także siedem najlepszych ekip z drugich miejsc. Stawkę uzupełni gospodarz imprezy, Bułgaria.

Irlandia - Grecja 2:2 (0:0)
0:1 - Kostas Kirtzialidis 50'
0:2 - Dimitris Limnios 51'
1:2 - Trevor Clarke 60'
2:2 - Joshua Barrett (k.) 73'