Serie A: Planowe zwycięstwo Juventusu, Tevez znów trafił, kwadrans Zielińskiego w Turynie

Bianconeri coraz bliżej kolejnego Scudetto! W 29. kolejce Serie A Juventus ograł zespół Piotra Zielińskiego po golach Carlosa Teveza oraz Roberto Pereyry.

W tym artykule dowiesz się o:

17. gola w sezonie ligowym Carlos Tevez zdobył w nietypowy sposób - strzałem z rzutu wolnego z obrębu pola karnego po tym, jak Luigi Sepe złapał piłkę podawaną przez jednego z defensorów. Arturo Vidal przy stałym fragmencie dotknął futbolówkę, a Argentyńczyk odpalił "petardę" pod poprzeczkę. [ad=rectangle] Empoli przed przerwą było nastawione na obronę dostępu do własnej bramki, ale po zmianie stron zdołało zagrozić bramce Gianluigiego Buffona. Golkiper dwukrotnie musiał popisać się swoim kunsztem, by zachować czyste konto. Przyjezdni niemal do samego końca nie tracili nadziei, jednak ostatecznie dali sobie wbić drugą bramkę - Tevez wpadł w pole karne, a jego obroniony przez Sepe strzał dobił Roberto Pereyra.

Piotr Zieliński w 74. minucie zameldował się na murawie Juventus Stadium, ale niczym się nie wyróżnił. Stara Dama dzięki wygranej zachowała 14-punktową przewagę nad AS Romą i tylko kataklizm odbierze jej mistrzostwo.

Teraz przed drużyną Massimiliano Allegriego niezwykle ważny pojedynek - we wtorek na Stadio Artemio Franchi z ACF Fiorentiną w półfinałowym rewanżu Pucharu Włoch. Na półmetku rywalizacji Fiołki prowadzą nieoczekiwanie 2:1.

Juventus Turyn - Empoli FC 2:0 (1:0) 1:0 - Tevez 43' 2:0 - Pereyra 90+4'

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Ogbonna - Lichtsteiner, Sturaro (78' Pereyra), Padoin, Vidal (86' Pepe), Evra - Llorente (67' Morata), Tevez.

Empoli: Sepe - Rui, Rugani, Barba, Hysaj - Vecino, Valdifiori, Croce (74' Zieliński) - Saponara - Pucciarelli (77' Verdi), Maccarone (72' Mcedlidze).