Ósmy gol Kamila Glika dla Torino w sezonie! Inter Mediolan nie wygrał z bankrutem

Kamil Glik znów trafił, ale tym razem nie głową! Ważne wyjazdowe zwycięstwa odniosły Lazio Rzym i AC Milan, za to Inter Mediolan skompromitował się w konfrontacji z FC Parmą.

Konrad Kostorz
Kamil Glik po pokonaniu golkiperów Cagliari Calcio, US Palermo, Genoi CFC (2), AC Milanu, SSC Napoli oraz Zenitu Sankt Petersburg znalazł drogę do bramki Atalanty. Na listę strzelców wpisał się w 39. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Omara El Kaddouriego i mocnym uderzeniu prawą nogą z 6 metrów pod poprzeczkę.
Po strzale reprezentanta Polski, który wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, Torino wyszło na dwubramkowe prowadzenie w Bergamo, by ostatecznie zwyciężyć różnicą jednego gola. W tabeli drużyna Giampiero Ventury zajmuje 7. pozycję i wciąż ma realne szanse na awans do Ligi Europy. Lazio ma tylko "oczko" straty do AS Romy po odniesieniu szóstego zwycięstwa z rzędu. Stołeczna drużyna pokonała Cagliari, mimo że Lucas Biglia w 68. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Sukces Biancocelestich przypieczętował Marco Parolo, a wcześniej bramkę zdobył weteran Miroslav Klose.

Inter znów przeżywa koszmarny okres. Po remisie z Ceseną (1:1) i porażce z Sampdorią (0:1) Nerazzurri tylko zremisowali na własnym terenie z FC Parmą, czyli klubem, który... upadł. Podopieczni Roberto Manciniego objęli prowadzenie po strzale Fredy'ego Guarina i rykoszecie od jednego z obrońców, ale jeszcze przed przerwą stracił gola, a późniejsze wysiłki przede wszystkim Rodrigo Palacio i Xherdana Shaqiriego nie przyniosły efektu.

Drugie z rzędu zwycięstwo Milanu! Rossoneri zwyciężyli na Sycylii po indywidualnej akcji Jeremy'ego Meneza w 83. minucie. Francuz ograł trzech obrońców, pomknął na bramkę i zapewnił swojej drużynie trzy "oczka". Wcześniej po błędzie bramkarza Palermo trafił Alessio Cerci.

Do zaskakującego zwrotu akcji doszło w Weronie, gdzie Cesena od stanu 0:3 doprowadziła do remisu. Beniaminek do bezpiecznej pozycji traci tylko 4 "oczka" i nie powinien tracić nadziei na utrzymanie. Ligowy byt w praktyce zagwarantowało sobie Sassuolo, pokonując u siebie Chievo.

Na 4. lokatę powróciła Fiorentina po zwycięstwie nad Sampdorią. Bramki dla Fiołków zdobyli Alessandro Diamanti oraz Mohamed Salah, którzy przerwali passę wygranych spotkań drużyny Sinisy Mihajlovicia. Paweł Wszołek pojawił się na placu gry w 74. minucie.

Wyniki spotkań 29. kolejki Serie A:

Atalanta Bergamo - Torino FC 1:2 (0:2)
0:1 - Quagliarella 20'
0:2 - Glik 39'
1:2 - Pinilla 74'

Czerwone kartki: Pinilla /90+2'/ (Atalanta) oraz Basha /90+2'/ (Torino).

Cagliari Calcio - Lazio Rzym 1:3 (0:1)
0:1 - Klose 31'
1:1 - Sau 50'
1:2 - Biglia (k.) 60'
1:3 - Parolo 90+2'

Czerwona kartka: Diakite /68'/ (Cagliari).

1:0 - Berardi (k.) 23'

Czerwona kartka: Peluso /60' za drugą żółtą/ (Sassuolo).

1:1 - Thereau 68'

ACF Fiorentina - Sampdoria Genua 2:0 (0:0)
1:0 - Diamanti 61'
2:0 - Salah 64'

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: Dobry występ AS Romy i zwycięstwo nad SSC Napoli! Powrót Lorenzo Insigne

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)