Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piłkarze Sandecji w przedszkolu... Arkadiusza Aleksandra

Trwa prawdziwa ofensywa Sandecji Nowy Sącz. Klub promuje sport wśród najmłodszych i szuka adeptów futbolu do swojej akademii. Delegacja biało-czarnych złożyła wizytę w kolejnym przedszkolu.

Krzysztof Niedzielan
Krzysztof Niedzielan
Już na dobre rozkręciła się akcja "Sandecja w przedszkolach". Klubowe delegacje odwiedzają dzieciaki w Nowym Sączu. Największą atrakcją jest dla nich spotkanie z piłkarzami. Tak tez było w przypadku wizyty w Niepublicznym Przedszkolu Językowo-Sportowym. Tym razem pierwszą drużynę reprezentowali Rudolf Urban, Przemysław Szarek, Fabian FałowskiŁukasz Radliński. Wspierał ich Tomasz Tokarczyk, trener Akademii Sadnecja.
- Rozmawialiśmy na temat żywienia i naszych treningów. Sami też pokazaliśmy dzieciom zabawy ruchowe. Przychodzimy tu powiedzieć im, że sport to zdrowie. To ważne żeby się ruszały i nie unikały aktywności fizycznej - powiedział bramkarz  Łukasz Radliński.Akurat w tym przedszkolu najmłodsi byli świetnie przygotowani do spotkania. Ich opiekunowie zadbali o biało-czarne stroje. Okazało się też, że przedszkolaki znają już kibicowskie przyśpiewki znane ze stadionu przy Kilińskiego. Nie mogło być inaczej, bo dyrektorką placówki jest mama byłego piłkarza Sandecji Arkadiusza Aleksandra, a do tego pracuje w nim jego żona.
Spotkanie miało okazałą oprawę, o którą zadbali gospodarze Spotkanie miało okazałą oprawę, o którą zadbali gospodarze
Sandecja podpisała już umowy o współpracy z pięcioma sądeckimi przedszkolami. - W każdym z nich dwa razy w miesiącu będziemy prowadzić takie pokazowe treningi. Chcemy w ten sposób też zachęcić dzieci do uprawiania sportu i wstąpienia do naszej szkółki - wyjaśnił trener Tomasz Tokarczyk. Są już pierwsze efekty, bo 20 przyszłych adeptów piłki nożnej pojawiło się już na treningach Akademii Sadnecja.

Dawid Szufryn: Takie detale decydują o wyniku

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • znawcatematu Zgłoś komentarz
  W jakiś sposób trzeba ocieplać wizerunek klubu po takich akcjach jak z Kamilem Kurowskim i odejściami trenerów. Oczywiście chwała im za to, bo jak widać da się.
  • Draumr Zgłoś komentarz
   No i super impreza. Można się promować? Można wszędzie. Brawa dla Sandecji!
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×