Pep Guardiola: Zagraliśmy najlepszy mecz przeciwko BVB w mojej kadencji

Pep Guardiola, pomimo porażki Bayernu w półfinale Pucharu Niemiec (1:1, k. 0:2), był zadowolony z postawy zespołu. Nie chciał oceniać pracy arbitra, który swoimi decyzjami nie pomagał Bawarczykom.

Konrad Kostorz
Bayern Monachium miał przez niemal całe zawody znaczną przewagę nad Borussią Dortmund. - Pozwoliliśmy rywalom na pięć minut ofensywnej gry - przyznał Manuel Neuer, który tuż po tym jak pokonał go Pierre-Emerick Aubameyang, musiał bronić groźne strzały Henricha Mchitarjana oraz Marco Reusa.
- Gratulacje dla BVB! Jestem bardzo dumny ze swojej drużyny, zwłaszcza że był to nasz najlepszy mecz przeciwko Borussii w mojej kadencji. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, ale nie udało się. Przy rzutach karnych byliśmy już trochę zmęczeni. Praca sędziego? Zawsze okazywałem szacunek arbitrom i nie inaczej będzie tym razem - powiedział krótko Pep Guardiola.

Peter Gagelmann przy prowadzeniu Bawarczyków 1:0 nie podyktował ewidentnego karnego za zagranie ręką Marcela Schmelzera. Uznał także, że w 117. minucie Mitchell Langerak nie faulował Roberta Lewandowskiego. - Oczywiście trudno grać przeciwko dwunastu przeciwnikom - stwierdził Karl-Heinz Rummenigge. - Decyzje arbitra nie były dla nas szczęśliwe - bardzo delikatnie mówiąc. Jeśli czujesz się dyskryminowany, trzeba odpowiednio reagować - przyznał Thomas Mueller, który w sytuacji po nieprzepisowym zagraniu Schmelzera miał ogromne pretensje do rozjemcy.

Monachijczycy w serii rzutów karnych nie wykorzystali ani jednej jedenastki. - Myślę, że był to najlepszy występ Bayernu przeciwko Borussii w ostatnich trzech, czterech latach. Brak awansu to po prostu pech i dlatego czujemy teraz rozgoryczenie. Współczuję drużynie, która grała wspaniale i walczyła z całych sił. Rzuty karne to zawsze loteria - podsumował Rummenigge.

Puchar Niemiec: Borussia wyeliminowała Bayern! Koszmarne rzuty karne drużyny Guardioli!

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)