Skandal podczas hitu w Copa Libertadores! 4 piłkarzy odwiezionych do szpitala

Olbrzymim skandalem zakończyło się drugie spotkanie 1/8 finału Copa Libertadores pomiędzy Boca Juniors i River Plate. Piłkarze gości zostali zaatakowani gazem pieprzowym i mecz został przerwany.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W 1/8 finału Copa Libertadores spotkały się dwie ekipy z Buenos Aires - Boca Juniors i River Plate. Wielkie derby Ameryki Południowej zakończyły się skandalem w rewanżowym meczu rozgrywanym na słynnym stadionie Boca, potocznie nazywanym "Bombonierką". Sędzia musiał przerwać spotkanie po pierwszej połowie, ponieważ gracze gości zostali zaatakowani gazem pieprzowym.

Incydent miał miejsce podczas wchodzenia zawodników na boisko na drugą połowę. Kamery telewizyjne uchwyciły jak jeden z kibiców odsłonił płachtę w tunelu i zaczął rozpylać w środku gaz. Piłkarze w popłochu wybiegli na murawę, a arbiter zdecydował się przerwać mecz na godzinę.

Ostatecznie spotkania nie dokończono. Zawodnicy River pod osłoną policji opuścili murawę, a czterech z nich wylądowało w szpitalu, ze względu na poparzenia.

W piątek zbierze się specjalna komisja, która dokładnie zbada sytuację. W grę wchodzą trzy możliwości - powtórka spotkania, dokończenie meczu na neutralnym stadionie albo walkower dla River Plate.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn River Plate wygrało u siebie 1:0. Rewanż został przerwany przy stanie 0:0.