Do przerwy pięć w sieci - relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn

Pięć bramek w pierwszej części meczu obejrzeli kibice obecni na stadionie w Chojnicach. W spotkaniu zespołów pewnych utrzymania Chojniczanka podejmowała Stomil Olsztyn.

Michał Piegza
Pojedynek świetnie rozpoczął się dla Chojniczanki Chojnice. Wprawdzie w 2. minucie, po błędzie bramkarza, strzał Pawła Zawistowskiego nie wpadł do pustej bramki, to kilkadziesiąt sekund później było już 1:0. Sprzed pola karnego mocno uderzył Marek Gancarczyk, futbolówka odbiła się od pleców jednego z graczy gości i myląc Piotra Skibę wpadła do siatki.
Po niespełna kwadransie mecz się wyrównał. Coraz groźniejsi z przodu byli goście, ale także gospodarze mieli swoje sytuacje. W 21. minucie do remisu doprowadził Michał Trzeciakiewicz, który wymanewrował całą obronę Chojniczanki. Dziewięć minut później Stomil wyszedł na prowadzenie, kiedy po zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońcę Igor Skoba zdobył gola.

Po kolejnych czterech minutach znowu był remis. Piłkę precyzyjnie dośrodkował Gancarczyk, a nadbiegający Daniel Chyła wyrównał stan gry. W 41. minucie Chojniczanka ponownie prowadziła. W sytuacji sam na sam znalazł się Gancarczyk, który sprytnie przelobował Skibę.

Druga połowa mogła się świetnie rozpocząć dla gospodarzy, ale po podaniu Gancarczyka dobrej sytuacji nie wykorzystał Rafał Grzelak. W kolejnych minutach dominowali gospodarze i w 58. minucie podwyższyli prowadzenie. Odbita piłka znalazła się przed Chyłą, a ten z kilku metrów wepchnął ją do siatki.

Przegrywając dwoma golami Stomil starał się zaatakować, ale Chojniczanka dobrze się broniła. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale bramek nie było. W 78. minucie Damian Podleśny obronił groźny strzał głową rosłego Trzeciakiewicza.

Minutę przed końcem wspomniany gracz gości zdobył kontaktowego gola dla Stomilu. Na więcej Stomilu nie było już stać.

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 4:3 (3:2)
4:3 - Michał Trzeciakiewicz 89'

Chojniczanka: Damian Podleśny - Daniel Chyła, Wojciech Lisowski, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Łukasz Suchocki (46' Łukasz Niedziela), Krystian Feciuch, Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak, Marek Gancarczyk (85' Andrzej Rybski), Tomasz Mikołajczak (68' Rafał Siemaszko).

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Witalij Berezowskyj, Arkadiusz Czarnecki, Rafał Remisz - Arkadiusz Mroczkowski (65' Dawid Szymonowicz), Paweł Głowacki, Igor Skoba (63' Irakli Meschia), Michał Trzeciakiewicz, Karol Żwir - Łukasz Jamróz (74' Tomasz Wełnicki).