Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Finał Ligi Europy: Poruszające wystąpienie trenera Sevilli FC: "Wspominam mojego ojca"

- Wspominam mojego ojca, który niedawno zmarł - mówił na pomeczowej konferencji prasowej Unai Emery, trener Sevilli, która w finale Ligi Europy na Stadionie Narodowym pokonała Dnipro Dniepropietrowsk.
Artur Długosz
Artur Długosz

Pięć bramek, trafienie Grzegorza Krychowiaka i triumf Sevilli FC - finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie przejdzie do historii i długo będzie wspominany. To było fantastyczne widowisko, pełne dramaturgii i niespodziewanych zwrotów akcji. Poruszające było też wystąpienie Unaia Emery'ego, trenera Hiszpanów, na pomeczowej konferencji prasowej.


- Wspominam mojego ojca, który niedawno zmarł. Z tego względu nie było go tutaj. Pamiętam o nim pracując z Sevillą. Teraz idziemy już jednak dalej. Chcemy wykorzystać radość tak bardzo, jak się da. Dziękuję miastu, kibicom. Cieszę się, że mogliśmy ich uszczęśliwić ciężką pracą. Wszystkie nasze spotkania były trudne. Przy okazji muszę pogratulować Dnipro i wszystkim kibicom z Ukrainy. Dnipro zagrało fantastyczny mecz. Byli bardzo trudnym przeciwnikiem. Z głębi składam im gratulacje. Wyrazy uznania za ich ciężką pracę - rozpoczął szkoleniowiec.

- Nie chcę w tym momencie mówić o przyszłości. Dawno temu nauczyłem się czegoś - trzeba żyć chwilą, a nie myśleć o przyszłości. Na razie cieszymy się tym, co się dzieje. Na naszych barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność, wiele od siebie wymagamy - kontynuował odpowiadając na kolejne pytania.

Trener Sevilli był bardzo zadowolony z końcowego triumfu swoich podopiecznych. - Te emocje, które odczuwam, są bardzo ważne. Trzeba podchodzić do tego w sposób pozytywny. Te emocje w stronę Sevilli to coś bardzo ważnego i tak naprawdę chyba jeszcze bardziej zbliżyliśmy do tego miasta, do kibiców. Antonio Puerta, wszystkie te doświadczenia, które piłkarze, ja i miasto mamy - cała historia jest z nami. Osoby, których już z nami nie ma, bo odeszły, też odczuwałyby tę radość. Staramy się to teraz pokazać innym, jak bardzo się cieszymy, jak wielka jest radość. Cieszę się, że wszyscy jesteśmy razem, bo to jest wyjątkowa chwila. Życie przynosi nam ciężkie chwile, ale futbol dostarcza tych pięknych. Trzeba nimi żyć, pamiętać i cieszyć się nimi - zaznaczył.

Emery: Ciężko pracowaliśmy na ten sukces
Emery: Ciężko pracowaliśmy na ten sukces
Źródło: TVP S.A.

Unai Emery wyjawił też genezę sukcesu Sevilli. - Myślę, że Sevilla pokazała, że jesteśmy klubem bardzo wymagającym, bo chcemy grać coraz lepiej. Rozwijamy się cały czas. To jest możliwe dzięki pewnym cechom tego klubu, bardzo wyjątkowym. Mam wrażenie, że wszyscy gracze są zdeterminowani, żeby się rozwijać. Dopóki jesteśmy w tym klubie, wszyscy piłkarze pracują nad tym, żeby być coraz lepszymi.

Finał Ligi Europy: Ever Banega piłkarzem meczu

Czy Sevilla FC zasłużyła na zwycięstwo w Lidze Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×