CC: Puchar dla Tottenhamu, Chelsea przegrała!

Tottenham Hotspur pokonał po dogrywce Chelsea Londyn 2:1 i sięgnął po Carling Cup (Puchar Ligi Angielskiej). Gole dla zwycięzców zdobyli: Dimitar Berbatov oraz Jonathan Woodgate. Dla The Blues trafił z rzutu wolnego Didier Drogba.

Bartosz Zimkowski

Od pierwszych sekund do zdecydowanych ataków ruszył Tottenham Hotspur. Szansę miał m.in. Pascal Chimbonda, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Po chwili uderzył również Dimitar Berbatov, jednak futbolówka o metr minęła bramkę rywali.

Tymczasem w 39. minucie The Blues objęli prowadzenie. Didier Drogba uderzył z rzutu wolnego w róg, w którym był ustawiony Paul Robinson, lecz bramkarz reprezentacji Anglii chwilę wcześniej zrobił krok w drugim kierunku i piłka znalazła się w siatce Kogutów.

W drugiej połowie było mniej ciekawych akcji i w 70. minucie Wayne Bridge przypadkowo zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, ale sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Dimitar Berbatov. Kilka minut później znakomitą okazję do zdobycia gola miał Didier Zakora. Afrykańczyk wyszedł sam na sam z Petrem Cechem i najpierw go trafił w głowę, a dobitka minęła już słupek rywali.

Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywa i już w 4 minucie pierwszej części gola zdobył Jonathan Woodgate. Błąd popełnił Cech, który nabił piłką strzelca gola i futbolówka wpadła do siatki Chelsea. The Blues atakowali w stylu wyspiarskim, czyli posyłali długie piłki w pole karne, lecz nie przyniosły one efektu i Tottenham sięgnął po Puchar Ligi Angielskiej.

Tottenham - Chelsea 2:1 (0:1; 1:1; 2:1)
0:1 - Drogba 39'
1:1 - Berbatov (k.) 70'
2:1 - Woodgate 94'

Tottenham: Robinson - Chimbonda (62' Huddelstone), King, Woodgate, Hutton - Malbranque (75' Tainio), Zakora, Jenas, Lennon - Berbatov, Keane (103' Kaboul).

Chelsea: Cech - Belletti, Carvalho, Terry, Bridge - Wright-Phillips (72' Kalou), Lampard, Essien (88' Ballack), Mikel (98' J.Cole) - Anelka, Drogba.

Żółte kartki: Zakora, Tainio, Lennon, Jenas (Tottenham) oraz Mikel, Carvalho (Chelsea).

Sędzia: Mark Halsey.