Bohater Zagłębia Sosnowiec: Piłka spadła pod nogi i po prostu strzeliłem

Sosnowiczanie w rundzie wiosennej są niepokonani od trzynastu spotkań, a ostatnie zwycięstwo odnieśli, dzięki 19-letniemu środkowemu obrońcy, który znalazł drogę do bramki Kotwicy Kołobrzeg.

Olga Krzysztofik
Faworytem niedzielnej konfrontacji w Kołobrzegu było Zagłębie Sosnowiec. Zespół chciał przełamać serię remisów, a trenerzy ustawiając wyjściową jedenastkę dali do zrozumienia, że drużyna nastawiona jest na grę ofensywną. Po raz pierwszy w składzie znalazło się dwóch napastników - Jakub Arak i Łukasz Tumicz.
Mimo że sosnowiczanie szybko otworzyli wynik, to nie za sprawą napastnika, a środkowego obrońcy. Mateusz Wrzesień podał do Konrada Budka, a ten świetnym strzałem z bliskiej odległości zdobył gola, piłka w drodze do bramki minęła aż trzech obrońców Kotwicy. - Piłka spadła pod nogi i po prostu strzeliłem - przyznał skromnie Budek. - Ale jakoś wpadła - dodał z uśmiechem. Tym sposobem od 6. minuty utrzymywało się prowadzenie sosnowiczan. Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg w drugiej połowie naciskali na rywali, ale ci dobrze spisywali się w polu, z kolei między słupkami interwencjami popisywał się Szymon Gąsiński. - Przez cały mecz mocno pracowaliśmy i pod koniec przyniosło to efekt - zauważył Konrad Budek.

W ostatnich minutach pojedynku nie zabrakło nerwowości, a Zagłębiacy czekali na gwizdek sędziego, kończący spotkanie. - Końcówka zawsze jest nerwowa, kiedy na początku pojedynku strzela się bramkę. Ale utrzymaliśmy ten wynik do końca i to jest najważniejsze - podkreślił.

19-latek nie mógł wybrać sobie lepszego spotkania na zdobycie swojej pierwszej bramki w barwach Zagłębia Sosnowiec. Dzięki jego trafieniu zespół zanotował bardzo ważną wygraną i od awansu do I ligi dzieli go zaledwie jeden krok. - Na pewno będziemy się bić do końca o awans - zaznaczył Budek.

W ostatniej kolejce sosnowiczanie podejmą Puszczę Niepołomice. Do wywalczenia bezpośredniego awansu - bez oglądania się na wyniki innych spotkań - wystarczy im remis. W pierwszym meczu obu zespołów Puszcza wygrała 1:0. W przedsprzedaży bilety na niedzielną konfrontację rozchodzą się bardzo szybko, zapowiada się więc, że na trybunach Stadionu Ludowego zasiądzie komplet widzów. Natomiast zaplanowana została już feta z okazji zdobycia awansu, która odbędzie się przed stadionem.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!