Kokpit Kibice

Ruch Chorzów znowu korzysta z dawnej broni

Długo piłkarze Ruchu nie potrafili tego wykorzystać. Jednak w końcu Niebiescy do piłkarskiego "menu" dołączyli to, z czego słynęli podczas wcześniejszej pracy w klubie Waldemara Fornalika.
Michał Piegza
Michał Piegza

Piłkarze Ruchu Chorzów długo czekali w sezonie na pierwszego gola zdobytego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sztuka ta Niebieskim udała się dopiero w spotkaniu w Bielsku-Białej z Podbeskidziem w fazie finałowej. W kolejnych pojedynkach Niebiescy zdobyli kolejne bramki po stałych fragmentach. Taka sytuacja to nie przypadek.


- Kiedy przychodziłem tutaj, były zachwiane proporcje, jeśli chodzi o wzrost drużyny. Pamiętam pierwszy mecz jesienią na Cracovii, gdzie ustalaliśmy krycie zawodników i ciężko było znaleźć pięciu ludzi dorównujących wzrostem piłkarzom Pasów - tłumaczy trener Niebieskich Waldemar Fornalik. - Przecież przy budowie zespołu trzeba to brać pod uwagę. Udało nam się wprowadzić do zespołu Rafała Grodzickiego, Michała Helika, którzy bardzo dobrze grają w powietrzu. Także pojawił się Paweł Oleksy. Przypomnę, że na lewej obronie mieliśmy stosunkowo niskiego zawodnika. Na tej pozycji parametry zostały podniesione. Poza tym praca, wzięliśmy się ostro za stałe fragmenty gry. Pamiętamy sezon wicemistrzowski, gdy po stałych fragmentach zdobyliśmy kilkanaście bramek. To jest bardzo duża siła zespołu, szczególnie w meczach, kiedy gra się trudno, kiedy przeciwnik się bardzo dobrze broni - tłumaczy szkoleniowiec Ruchu Chorzów.

Z faktu, że Niebiescy w końcu zaczęli regularnie trafiać do siatki po rzutach rożnych i rzutach wolnych cieszy się także najniższy wśród chorzowian Bartłomiej Babiarz. - Stałe fragmenty to wcześniej była nasza słabość. Pracowaliśmy nad tym i udało nam się strzelić kilka bramek - ocenił pomocnik Niebieskich.

Wydaje się, że w kolejnym sezonie stałe fragmenty mogą być dużym atutem Ruchu. Problem może być jednak z ich wykonawcami. Niepewna jest przyszłość w klubie Filipa Starzyńskiego oraz Marka Zieńczuka, którym kończą się kontrakt. Znając jednak warsztat Waldemar Fornalika można być pewnym, że w przypadku straty etatowych wykonawców szybko znajdzie dla nich następców.

Bartłomiej Babiarz: Liga wszystko zweryfikowała

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

  • heniek Zgłoś komentarz
    Ciekawe kto i kiedy odpowie za wałki w 2 grupie. Była piękna kolejka cudów z wynikiem 4:2. Fryzjera nie ma a strzyżenie działa.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×