El. Euro 2016: Rywale Polaków zabierają sobie punkty, CR7 zbawił Portugalię

Korzystnym dla Polski remisem zakończyło się starcie w Dublinie. Armenia nastraszyła Portugalię i współtworzyła dramatyczne widowisko, ale ostatecznie Cristiano Ronaldo zbawił faworyta.

Reprezentacja Polski obroniła w sobotę pozycję lidera w grupie D. Podejmowała przeciwnika, którego zdążyła już raz rozgromić w tych samych eliminacjach 4:0. Jak jednak zapowiadał Grzegorz Krychowiak, miała gościć w rewanżu mocniejszą Gruzję. Biało-czerwoni mieli wiele szans na zdobycie gola, ale długo bramka przyjezdnych była zaczarowana.
Podobnie jak w Tbilisi worek rozwiązał się po przerwie. Polska wygrała dzięki trafieniom swojego eksportowego duetu napastników. Najpierw Arkadiusz Milik huknął nie do obrony zza pola karnego, a następnie w końcówce Robert Lewandowski skompletował hat-tricka. Cała drużyna jest coraz bliżej wyjazdu na Euro 2016, choć ma jeszcze kilka kroków do postawienia.

W innym meczu w polskiej grupie Irlandia podejmowała Szkocję. Obie drużyny potrafiły w trwających eliminacjach urwać punkty podopiecznym Adama Nawałki. Gospodarze ucieszyli trybuny w Dublinie w 39. minucie. Jonathan Walters zachował się przytomnie i dobił do siatki futbolówkę odbitą od bramkarza.

Irlandia zaniosła prowadzenie do szatni, ale krótko po powrocie na boisko musiała o nim zapomnieć. Shaun Maloney strzelił pięknie po drugim słupku i zrobiło się 1:1. Komentatorzy w mediach społecznościowych nazywali pojedynek "meczem rugby", ponieważ na boisku piękno ustąpiło miejsca walce w wyspiarskim stylu. Podział punktów do dobra nowina dla Polaków, którym wykruszają się rywale w grupie.

Strachu Portugalczykom napędziła reprezentacja Armenii. Drużyna z południa kontynentu od dłuższego czasu zawodzi oczekiwania kibiców. W Erewaniu przegrywała po bajecznym trafieniu Marcosa Pizzelliego z rzutu wolnego. Długo nie kleiła się gra Cristiano Ronaldo i spółki. W końcu gwiazdor Realu Madryt wziął sprawę w swoje nogi i z rzutu karnego doprowadził do remisu. Faulowany w 28. minucie był Joao Moutinho.

Zmiana wyniku nieco zmieniła obraz meczu. Portugalia ruszyła do zdecydowanego ataku i coraz głębiej spychała Armenię na własną połowę. Po 50. minucie nastąpiły najważniejsze dla meczu wydarzenia. Gospodarze zmarnowali kapitalną szansę na gola i tylko podrażnili faworyta. Cristiano Ronaldo strzelił dwa urokliwe gole i skompletował nie klasycznego, ale zawsze hat-tricka. Pretendent jeszcze się starał, ale nawet z przewagą zawodnika nie odrobił strat. Małą radością był jedynie gol kontaktowy.

W grupie F Węgrzy zgarnęli punkty z terenu Finów dzięki bramce Zoltana Stiebera. Gospodarze przyszłorocznego Euro - Francuzi wybrali się na mecz towarzyski do coraz lepiej spisującej się Albanii. Przegrali po trafieniu filigranowego Ergysa Kace. Francuzi mogą przed dużym turniejem poeksperymentować i tym razem nie zabrakło personalnych niespodzianek. Tymczasem Albańczycy podbudowują się coraz ciekawszymi wynikami.