Luiz Adriano będzie kolejnym wzmocnieniem AC Milan! Do Włoch trafi już tego lata?

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News
zdjęcie autora artykułu

Kolejny sukces transferowy Rossonerich - zespół Sinisy Mihajlovicia zasili czołowy strzelec Ligi Mistrzów, czyli brazylijski napastnik Szachtara Donieck.

Luiz Adriano był bliski przeniesienia się na Bliski Wschód, ale ambicje sportowe wzięły górę i piłkarz nie przyjął lukratywnej oferty Al Ahli SC. Zgodził się natomiast przejść do AC Milan i podpisać co najmniej 4-letni kontrakt z roczną pensją w wysokości 3-3,5 mln euro. [ad=rectangle] Adriano na pewno będzie występował w czerwono-czarnych barwach, jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy zmieni klub. Jego umowa z Szachtarem Donieck wygasa wraz z końcem 2015 roku i wówczas będzie do wzięcia za darmo, a obecnie Włosi negocjują z Ukraińcami cenę ewentualnego transferu przed rozpoczęciem najbliższego sezonu.

- Nie chcemy pozbywać się Luiza, ale wszyscy wiemy, jak przedstawia się sytuacja z jego kontraktem. Uważam, że byłoby nie w porządku, gdyby odchodził dopiero po wygaśnięciu umowy, zatem Milan powinien pozyskać go już teraz. Rozmawiałem z piłkarzem i to wszystko mu wyjaśniłem - tłumaczy trener Mircea Lucescu.

Dodajmy, że mediolańczycy pozyskali już Andreę Bertolacciego za 20 mln euro oraz Carlosa Baccę za 30 mln euro, a planują jeszcze wzmocnić formację defensywną.

#dziejesiewsporcie: piękny gol piłkarza po udarze

Źródło artykułu: