1/16 finału Copa del Rey: Hat-trick Messiego

FC Barcelona nie zwalnia tempa także w rozgrywkach o Copa del Rey. Blaugrana pokonała na Vicente Calderon Atletico Madryt 3:1 i jeśli nie przydarzy jej się katastrofa na Camp Nou, znajdzie się w 1/8 finału. Bohaterem meczu został Lionel Messi, który strzelił wszystkie bramki dla swojej ekipy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Trener Pepe Guardiola w pierwszym meczu nowego roku przeciwko Mallorce pozostawił na trybunach u boku Diego Maradony Lionela Messiego. Argentyńczyk odpoczął kilka dni więcej i ruszył znowu do boju. We wtorek strzelił trzy bramki, z których dwie były przedniej urody.

W pierwszej połowie obie ekipy pokazały dobry futbol, stwarzając po kilka sytuacji, ale tylko goście trafili do siatki po rewelacyjnej akcji Daniela Alvesa z młodym strzelcem. Druga część gry zaczęła się fatalnie dla Atletico Madryt. John Heitinga powalił w polu karnym Messiego, a sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość.

Dość niespodziewanie Tomas Ujfalusi, zaledwie po kilku minutach przebywania na boisku, zdobył kontaktową bramkę, ale ostatnie słowo należało do następcy Maradony, który ośmieszył rywali i ustalił wynik spotkania.

Atletico Madryt - FC Barcelona 1:3 (0:1)
0:1 - Messi 12'
0:2 - Messi (k.) 57'
1:2 - Ujfalusi 68'
1:3 - Messi 79'

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)