Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Celem GKS-u Katowice awans do Ekstraklasy. "Musimy zrobić wszystko, by to wywalczyć"

GKS Katowice w ciągu dwóch najbliższych sezonów chce awansować do Ekstraklasy. Taki cel przed drużyną postawił zarząd klubu. - Musimy zrobić wszystko, by to wywalczyć - przyznał Wojciech Cygan.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

W ostatnich dniach przedstawiciele GKS Katowice obecni byli na spotkaniu w Urzędzie Miasta, gdzie przedstawili strategię rozwoju klubu na najbliższe pięć lat. - Na tym spotkaniu przedstawiliśmy założenia dokumentu, który jest efektem naszych prac w ostatnich miesiącach. Dokument ten nazywa się "Strategia rozwoju klubu - GieKSa 2020". Generalne zakłada on to, co ma się dziać na przyszłość. Podzieliliśmy sobie to na trzy segmenty, chcielibyśmy się skoncentrować na sporcie - powiedział Wojciech Cygan, prezes śląskiego klubu.


Wywalczenie awansu do Ekstraklasy to najistotniejszy cel na przyszłość dla katowickiego klubu. Po raz ostatni w elicie drużyna ze stolicy Górnego Śląska grała w sezonie 2004/2005. - Najistotniejsze są cele sportowe, zarząd postawił cel jakim jest awans w ciągu dwóch sezonów do Ekstraklasy. To nie oznacza, że nadchodzący sezon będzie odpoczynkiem i sielanką. Będziemy starać się jak najszybciej ten awans osiągnąć i po to była przebudowa drużyny w ostatnim okresie. Musimy zrobić wszystko, by wywalczyć Ekstraklasę dla Katowic - zadeklarował Cygan.
Nowe domowe koszulki GKS-u Katowice Nowe domowe koszulki GKS-u Katowice
Zgodnie ze strategią przygotowaną przez klub, GKS Katowice w najwyższej klasie rozgrywkowej miałby walczyć o coś więcej niż utrzymanie. Wywalczenie awansu ma być dobrym prognostykiem dla innych sekcji. Wszak GieKSa ma być klubem wielosekcyjnym, skupiającym oprócz piłki nożnej również siatkówkę, zapasy, szachy oraz hokej na lodzie. - Sam dokument zakłada rozwinięcie spółki do roku 2020 i utrzymanie poziomu sportowego w Ekstraklasie, byśmy tam na stałe się zadomowili - przyznał Cygan.

Katowicki klub stawia sobie nie tylko cele sportowe, ale również marketingowe. Związane są one z rozwojem kolekcji odzieżowej czy wzrostem frekwencji na trybunach. W tym drugim celu obniżono ceny biletów i karnetów. - Na ten sezon stawiamy sobie trzy cele. Po pierwsze poprawa frekwencji, drugi cel to związany jest z klubem biznesu, a trzecim założeniem to rozwój kolekcji casualowej. Zakładamy wzrost frekwencji na trzech filarach. Po pierwsze dużo zależy od wyników, obniżyliśmy również ceny biletów i karnetów. Dodatkowo utrzymaliśmy system zwrotów za remisy i porażki, bo tutaj też była pozytywna reakcja kibiców. Chcemy kontynuować też działania związane z sektorem rodzinnym - przyznał wiceprezes GKS-u, Marcin Janicki.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×