Bayern bez trzeciego triumfu w Chinach, 70 minut Roberta Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

Mistrzowie Niemiec po pokonaniu Valencii (4:1) i Interu Mediolan (1:0) ulegli po karnych Guangzhou Evergrande, czyli obrońcy tytułu ligi chińskiej prowadzonemu przez Luiza Felipe Scolariego.

Robert Lewandowski podobnie jak w pojedynku z Interem Mediolan wybiegł na murawę w podstawowym składzie. Miał jedną dogodną sytuację - w 37. minucie po podaniu Davida Alaby nie najlepiej przyjął jednak piłkę i nie pokonał bramkarza rywali. Przed przerwą najlepszą sytuację zmarnował inny z podopiecznych Pepa Guardioli, Pierre-Emile Hoejbjerg. [ad=rectangle] Po zmianie stron krok do otwarcia wyniku na korzyść Bayernu był Thomas Mueller, z kolei w 67. minucie jedynie świetna interwencja Ivana Lucicia uratowała Bawarczyków przed utratą bramki. Ostatecznie na Tianhe Stadium w Guangzhou gole z gry nie padły i drużyna z Niemiec nie zakończyła tournee po Chinach z kompletem zwycięstw. W serii rzutów karnych górą byli gospodarze, ponieważ spudłował Mueller.

1 sierpnia Bayern zagra o Superpuchar Niemiec z VfL Wolfsburg, następnie weźmie udział w towarzyskim turnieju Audi Cup, by 9 sierpnia zmierzyć się w I rundzie DFB-Pokal z FC Noettingen. Na 14 sierpnia zaplanowano spotkanie z Hamburgerem SV w ramach 1. kolejki Bundesligi.

Guangzhou Evergrande - Bayern Monachium 0:0, k. 5:4 Rzuty karne:

X - Mueller 1:0 - Paulinho 1:1 - Alonso 2:1 - Kim 2:2 - Boateng 3:2 - Yu 3:3 - Costa 4:3 - Zhao 4:4 - Thiago 5:4 - Feng Skład Bayernu: Neuer (46' Lucić) - Rafinha, Boateng, Alaba (70' Gaudino) - Hoejbjerg (46' Lahm), Rode (46' Thiago), Kimmich (55' Alonso), Goetze (55' Mueller), Bernat (46' Costa), Kurt (46' Steinhart) - Lewandowski (70' Pohl).