UEFA wszczęła postępowanie w sprawie meczu FK Kukesi - Legia Warszawa

Legia Warszawa poinformowała, że decyzja UEFA w sprawie jej przerwanego meczu III rundy el. Ligi Europy z FK Kukesi zostanie ogłoszona 3 sierpnia. Federacja zajmie się też zachowaniem kibiców Legii.

Maciej Kmita
Wicemistrzowie Polski ogłosili, że w piątek zostanie wszczęte postępowanie Komitetu Dyscyplinarnego UEFA ws. w sprawie wydarzeń związanych z meczem III rundy el. Ligi Europy FK Kukesi - Legia Warszawa.
"Decyzja Control, Ethics and Discplinary Body UEFA w tej sprawie zostanie przekazana klubowi w najbliższy poniedziałek - 3 sierpnia 2015 roku" - poinformowała Legia.

Spotkanie w Tiranie zostało przerwane na początku II połowy przy stanie 2:1 dla Legii po tym, jak Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem rzuconym z trybun zajmowanych przez kibiców FK Kukesi. W wyniku uderzenia Słowak doznał rozcięcia skóry głowy. Sędzia Stephan Klossner najpierw zawiesił spotkanie, a po kilkunastu minutach delegat UEFA podjął decyzję o przerwaniu meczu.

Wojskowi wrócili do Polski już w piątek nad ranem. Rewanżowy mecz Z FK Kukesi ma się odbyć 6 sierpnia.

UEFA poinformowała, że Kukesi odpowie za doprowadzenie do przerwania meczu, rzucanie przez kibiców przedmiotami, problemy z utrzymaniem spokoju na trybunach oraz wywieszenie transparentu o niedozwolonej treści.

Na posiedzeniu zaplanowanym na 13 sierpnia Komitet Dyscyplinarny UEFA zajmie się z kolei zakowaniem kibiców Legii, którzy w czasie spotkania w Tiranie rzucali różnymi przedmiotami w sektor gospodarzy.

Prezes FK Kukesi: Delegat był stronniczy