Bayern pokonał Real i wygrał Audi Cup, zwycięski gol Roberta Lewandowskiego!

Bawarczycy okazali się najlepsi w turnieju Audi Cup, a wygraną zapewnił im Robert Lewandowski. To trzeci triumf Bayernu Monachium w czwartej edycji zawodów rozgrywanych na Allianz Arena.

Konrad Kostorz
Robert Lewandowski na murawie pojawił się tuż po przerwie i miał dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. W 61. minucie zmarnował doskonałą okazję, uderzając z zaledwie trzech metrów. W pełni zrehabilitował się tuż przed końcem rywalizacji, kiedy uwolnił się spod opieki obrońców i sprytnym strzałem pokonał Keylora Navasa po dośrodkowaniu Douglasa Costy z rzutu wolnego.
Przed zmianą stron Bawarczycy mieli przewagę, ale Królewscy nie popełniali błędów w defensywie, a po strzale Thomasa Muellera uratował ich słupek i w efekcie zachowywali czyste konto. Później uaktywnił się Toni Kroos, który doskonale zna Allianz Arena. Reprezentant Niemiec dwukrotnie sprawdził czujność Manuela Neuera, który jednak spisywał się bez zarzutu. Po drugiej stronie boiska bliski zdobycia gola był z kolei Pierre-Emile Hoejbjerg.

Bayern podobnie jak w 2013 roku wygrał Audi Cup, tym razem pokonując AC Milan (3:0) oraz Real Madryt (1:0). Trzeba jednak pamiętać, że drużyna Rafaela Beniteza wystąpiła w mocno rezerwowym składzie i nie jest jeszcze na tym etapie przygotowań co Bayern. Mimo to nastroje w zespole mistrza Niemiec zapewne poprawiły się - nie były najlepsze po porażce w meczu o krajowy Superpuchar (1:1, k. 4:5 z VfL Wolfsburg).

W niedzielę Bayern zmierzy się w I rundzie DFB-Pokal z FC Noettingen, a 14 sierpnia zainauguruje sezon ligowy meczem z Hamburgerem SV.

Bayern Monachium - Real Madryt 1:0 (0:0)
1:0 - Lewandowski 88'

Bayern: Neuer - Lahm (46' Rode), Boateng, Benatia, Rafinha (81' Benko) - Alonso (65' Hoejbjerg) - Costa, Goetze (46' Lewandowski), Vidal (60' Bernat), Alaba - Mueller.

Real: Navas - Carvajal (46' Asensio), Pepe (16' Nacho), Ramos, Marcelo (57' Arbeloa) - Casemiro, Kroos (72' Danilo) - Vazquez (72' Mayoral), Isco (57' Modrić), Czeryszew - Jese (57' Rodriguez).

Audi Cup: AC Milan na ostatnim miejscu, Tottenham także za silny dla Rossonerich