KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Większe doświadczenie, kilka wzmocnień - Warta Poznań znów chce zaatakować II ligę

W sobotę Warta rozpocznie nowy sezon i po raz drugi podejmie próbę wywalczenia awansu do II ligi. Jakie rysują się przed nią perspektywy?

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

W edycji 2014/2015 zieloni w cuglach wygrali III ligę kujawsko-pomorsko-wielkopolską, lecz w barażu z Polonią Bytom nie mieli wielkich szans i przegrali oba spotkania (w całym dwumeczu ulegli ekipie z Górnego Śląska 1:3). Teraz triumfator rozgrywek znów będzie musiał brać udział w barażu, ale sytuacja Warty będzie już nieco inna, lepsza.

- Jeśli chodzi o nasz potencjał, to myślę, że jest on porównywalny do tego z ubiegłego sezonu, natomiast przez ostatni rok wielu młodych zawodników zyskało bezcenne doświadczenie. Przed dwumeczem z Polonią braku tego atutu obawiałem się najbardziej i boisko to potwierdziło. Niektórzy dopiero po raz pierwszy grali w pojedynkach o tak dużym ciężarze gatunkowym. To ich wtedy zwyczajnie sparaliżowało. Teraz są już bogatsi o ten bagaż, co powinno nam pomóc - powiedział trener Tomasz Bekas.
Warta straciła tego lata tylko jednego ważnego zawodnika. To Franciszek Siwek, który odszedł do Błękitnych Stargard Szczeciński. Inne kluby interesowały się też Filipem Brzostowskim, Michałem Ciarkowskim oraz Nikodemem Fiedosewiczem, ostatecznie cała trójka pozostała jednak przy Drodze Dębińskiej. Dokonano również wzmocnień i jesienią w barwach poznańskiej ekipy zagrają Łukasz Białożyt, Jakub Solarek oraz Krzysztof Biegański. - Ci zawodnicy dysponują już niemałym doświadczeniem i wniosą do zespołu to, czego najbardziej nam brakowało. Kadra wygląda bardzo przyzwoicie i teraz tylko od nas zależy, czy będziemy umieli to wykorzystać. Cel jest jasny: interesuje nas wyłącznie walka o awans. Innego podejścia sobie nie wyobrażam - zaznaczył szkoleniowiec.
W sezonie 2015/2016 Warta zagra w nowych strojach, na zdjęciu Michał Ciarkowski W sezonie 2015/2016 Warta zagra w nowych strojach, na zdjęciu Michał Ciarkowski
Wartę może jeszcze wzmocnić Marcin Kikut, który trenuje z zespołem i brał udział w kilku sparingach. Wciąż jednak nie podpisał kontraktu. - Negocjacje z trwają. Obie strony są mocno zainteresowane osiągnięciem porozumienia, ale przed inauguracyjnym spotkaniem z Elaną Toruń decyzja raczej nie zapadnie - wyjaśnił wiceprezes klubu, Maciej Chłodnicki.

Cele Warty się nie zmieniły, budżet klubu również, zawodnicy zostali jednak odpowiednio zmotywowani i za ewentualny awans otrzymają premię. Trzeba też nadmienić, że realia III ligi będą teraz nieco inne. Rozgrywki zostaną bowiem zreorganizowane i w sezonie 2016/2017 przewidziano tylko cztery grupy. Dlatego w każdej z dotychczasowych ośmiu ponad połowa drużyn spadnie klasę niżej.

Letnie mecze sparingowe Warty Poznań:

Data Rywal Wynik Gole
04.07.2015 Pogoń Szczecin 0:3 -
08.07.2015 Wisła Płock 1:1 Onsorge
14.07.2015 Stomil Olsztyn 0:1 -
16.07.2015 Formacja Port 2000 Mostki 3:5 Solarek, Biegański, Onsorge
18.07.2015 Jarota Jarocin 2:0 Biegański x 2
22.07.2015 Śląsk II Wrocław 5:1 Spławski x 2, Laskowski, Biegański, Łukaszyk
25.07.2015 Gwardia Koszalin 2:1 Laskowski, Brylewski
29.07.2015 Wełna Skoki 6:3 Biegański x 2, Goździk x 2, Solarek, Spławski
01.08.2015 Kania Gostyń 6:1 Ciarkowski x 2, Spławski, Solarek, Biegański, Goździk

Kadra Warty Poznań na rundę jesienną:

Bramkarze: Bartosz Pawłowski (94), Jędrzej Dorynek (96), Wiktor Beśka (98).

Obrońcy: Dawid Czerniejewicz (93), Nikodem Fiedosewicz (98), Tomasz Koziorowski (95), Adrian Laskowski (92), Wojciech Onsorge (94), Mateusz Wypych (98), Alain Ngamayama (84), Oskar Kozłowski (98).

Pomocnicy: Filip Brzostowski (96), Michał Ciarkowski (89), Gracjan Goździk (96), Artur Marciniak (87), Adrian Szynka (97), Jakub Solarek (92), Miłosz Brylewski (96), Łukasz Białożyt (89), Krzysztof Biegański (88).

Napastnicy: Krystian Łukaszyk (95), Łukasz Spławski (91).

***

Przyszli: Jędrzej Dorynek (Obra Kościan), Jakub Solarek (Polonia Środa Wlkp.), Łukasz Białożyt (Jarota Jarocin), Krzysztof Biegański (Kotwica Kołobrzeg).

Odeszli: Marcin Gałkowski (Hutnik Szczecin), Franciszek Siwek (Błękitni Stargard Szczeciński), Dariusz Wróblewski (wypożyczenie - Grom Plewiska), Dominik Drzewiecki (wypożyczenie - Pelikan Niechanowo), Adam Durowicz (wypożyczenie - Unia Swarzędz), Maciej Pawłowski (wypożyczenie - Grom Plewiska), Mikołaj Marciniak (wypożyczenie - Jarota Jarocin), Mateusz Filipowiak (wypożyczenie - Jarota Jarocin), Wojciech Fleischer (wypożyczenie - Grom Plewiska).

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×