El. LE: Henning Berg odkrył karty

Znamy już skład, w jakim do rewanżowego meczu III rundy el. Ligi Europy z FK Kukesi przystąpi Legia Warszawa. Trener Henning Berg dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom.

Maciej Kmita
Przede wszystkim poza "11" znalazł się Nemanja Nikolić, który w pięciu ostatnich meczach zdobył aż siedem bramek, w tym jedną w pierwszym spotkaniu z Kukesi. Na ławce znaleźli się też Łukasz Broź i Guilherme, którzy od początku sezonu mają pewne miejsce w wyjściowym składzie Legii.
W związku z kontuzją Tomasza Jodłowca partnerem Dominika Furmana w środku pola został Michał Pazdan. Dla reprezentanta Polski to pierwszy występ w II linii Legii, ale ta pozycja nie jest mu obca - grał tak przez większość czasu spędzonego w Jagiellonii Białystok. Przy ustalaniu składu trener Berg nie mógł brać też pod uwagę kontuzjowanego Ivicy Vrdoljaka.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz został przerwany w 52. minucie gry przy stanie 2:1 dla Legii po tym, jak Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem rzucony z sektora zajmowanego przez kibiców wicemistrza Albanii. Po tym incydencie sędzia Stephan Klossner zawiesił spotkanie, a po kilkunastu minutach delegat UEFA podjął decyzję o przerwaniu meczu.

W poniedziałek Komitet Dyscyplinarny UEFA zweryfikował wynik spotkania na 0:3, winą za przerwanie spotkania obarczając gospodarzy.

Legia Warszawa - FK Kukesi / czw. 06.08.2015 godz. 21:00
-> relacja ONLINE

Wyjściowy skład Legii: Kuciak - Bereszyński, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski - Furman, Pazdan - Żyro, Duda, Kucharczyk - Prijović. Ławka rezerwowych Legii: Malarz, Guilherme, Saganowski, Nikolić, Broź, Bartczak, Makowski.

Messiemu puściły nerwy w meczu z RomąMessiemu puściły nerwy w meczu z RomąŹródło: TVP S.A.

Dyrektor Kukesi: Decyzja UEFA była pochopna