Premier League: Manchester United zwycięski po kuriozalnym golu!

Na inaugurację Premier League Manchester United pokonał Tottenham Hotspur 1:0. Czerwone Diabły zaprezentowały się bardzo przeciętnie, a gola zdobyły w kuriozalny sposób.

Szymon Mierzyński
Louis van Gaal odsunął od składu przymierzającego się do transferu do Realu Madryt Davida de Geę, a między słupkami stanął Sergio Romero. Spośród nowych twarzy, od 1. minuty zagrali też Matteo Darmian, Morgan Schneiderlin oraz Memphis Depay.Początek rywalizacji należał do Kogutów, które już w 5. minucie mogły wyjść na prowadzenie. Po znakomitym górnym podaniu Harry'ego Kane'a akcję zamknął Christian Eriksen, jednak posłał piłkę nad poprzeczką.
Czerwone Diabły nie prezentowały się zbyt dobrze, mimo to w 22. minucie fetowały prowadzenie. Na czystej pozycji znalazł się Wayne Rooney, jednak nie zdołał oddać strzału, bo dogonił go Kyle Walker. Sęk w tym, że defensor Totttenhamu interweniował tak niefortunnie, że przy próbie wybicia futbolówki... skierował ją własnej bramki przy samym słupku. Michel Vorm nie miał żadnych szans na uratowanie swojego zespołu.

Ten gol całkowicie zmienił obraz gry. Tottenham stracił animusz, a miejscowi zaczęli kontrolować boiskowe wydarzenia.

Z kolei po zmianie stron zespół Mauricio Pochettino walczył bardzo ambitnie, ale stworzył niewiele czystych sytuacji. W 85. minucie o wyrównanie mógł się pokusić Eriksen, lecz jego soczyste uderzenie sprzed pola karnego przytomnie zatrzymał Romero. Argentyńczyk - zwłaszcza w końcowych fragmentach - spisywał się bardzo solidnie i sobotni występ może zaliczyć do udanych. Klasę pokazał też Chris Smalling, który rządził i dzielił na środku obrony Manchesteru United.

Gospodarze nie olśnili, mimo to utrzymali skromne 1:0 do ostatniego gwizdka sędziego i na inaugurację sezonu sięgnęli po pełną pulę. Tottenham natomiast może czuć niedosyt, bo forma przeciwnika nie była zbyt wysoka i Koguty nie musiały opuszczać Old Trafford na tarczy.

Manchester United - Tottenham Hotspur 1:0 (1:0)
1:0 - Kyle Walker (sam.) 22'

Manchester United: Sergio Romero - Matteo Darmian (80' Antonio Valencia), Chris Smalling, Daley Blind, Luke Shaw, Morgan Schneiderlin, Michael Carrick (60' Bastian Schweinsteiger), Ashley Young, Juan Mata, Wayne Rooney, Memphis Depay (68' Ander Herrera).

Tottenham Hotspur: Michel Vorm - Kyle Walker, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Ben Davies, Eric Dier (77' Dele Alli), Nabil Bentaleb (53' Ryan Mason), Nacer Chadli, Christian Eriksen, Moussa Dembele, Harry Kane.

Żółte kartki: Bastian Schweinsteiger, Juan Mata (Manchester United) oraz Jan Vertonghen, Eric Dier (Tottenham Hotspur).

Sędzia: Jonathan Moss.

Premier League: Ciekawe transfery nie tylko w klubach z czołówki