Dawni beniaminkowie na remis - relacja z meczu Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce

Piłkarze z Siedlec zdobyli pierwszy punkt w tym sezonie. W sobotni wieczór po ciekawym spotkaniu podopieczni Marcina Sasala zremisowali z Chrobrym Głogów.

Jakub Artych
Faworytem sobotniej potyczki w Głogowie byli gospodarze, którzy zdecydowanie lepiej weszli w nowy sezon. Na dodatek piłkarze Chrobrego w I lidze z Pogonią jeszcze nie przegrali. Jedynym problemem dla obu zespołów mogła być jednak upalna pogoda. W trakcie meczu termometry pokazywały grubo ponad 30 stopni.
Pierwsi w spotkaniu dawnych beniaminków zaatakowali gospodarze. Wołodymyr Hudyma przytomnie podał do Macieja Górskiego, który trafił jednak wprost w bramkarza rywali. Chwilę później ten sam zawodnik umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Dosyć nieoczekiwanie pierwszą bramkę w sobotnim meczu strzelili goście z Siedlec. W 27. minucie precyzyjnym strzałem z 25 metrów popisał się Krzysztof Bodziony, który wyprowadził Pogoń na prowadzenie.

Dobry wynik dla drużyny trenera Marcina Sasala nie trwał jednak długo. Zaledwie pięć minut później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym strzałem popisał się Michał Michalec. Pod koniec pierwszej połowy bliski strzelenia gola był również Konrad Wrzesiński, któremu zabrakło centymetrów, aby trafić w światło bramki.

Drugą połowę podopieczni Ireneusza Mamrota mogli rozpocząć z wysokiego C. W świetnej sytuacji znalazł się Wołodymyr Hudyma, który strzałem głową nie potrafił skierować piłki do siatki. W 58. minucie mogło być 2:1 dla Pogoni. W sytuacji sam na sam znalazł się Adam Duda, który przegrał jednak pojedynek z golkiperem Chrobrego. Kilkanaście minut później mocnym strzałem popisał się Krzysztof Bodziony. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

W ostatnim kwadransie stroną dominująca byli gospodarze, którzy nie potrafili jednak pokonać dobrze dysponowanego Rafała Misztala.

Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)
0:1 – Krzysztof Bodziony 25'
1:1 - Michał Michalec 32'

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Damian Byrtek, Adam Samiec - Dominik Kościelniak (77' Igor Szopa), Mateusz Hałambiec (73' Marcel Gąsior), Szymon Drewniak, Dominik Sędziak (61' Łukasz Szczepaniak), Wołodymyr Hudyma - Maciej Górski.

Pogoń: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Damian Chyła - Kamil Dmowski (83' Ernest Dzięcioł), Daniel Dybiec, Mariusz Rybicki, Dawid Dzięgielewski (66' Piotr Krawczyk), Krzysztof Bodziony - Adam Duda (71' Michał Ogrodnik).

Żółte kartki: Hałambiec, Michalec (Chrobry) oraz Chyła, Wrzesiński, Dybiec (Pogoń)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)