Eredivisie: Cudowny gol bramkarza w 95. minucie!

Do niebywałego zdarzenia doszło w meczu 1. kolejki holenderskiej Eredivisie ADO Den Haag - PSV Eindhoven (2:2). W 95. minucie spotkania do remisu doprowadził... bramkarz gospodarzy Martin Hansen.

Maciej Kmita

Broniący mistrzowskiego tytułu PSV prowadził w Hadze najpierw 1:0, a następnie 2:1 i gdy wydawało się, że ekipa Phillipa Cocu sięgnie na inaugurację po komplet punktów, na Kyocera Stadion wydarzyło się coś, co wszyscy zapamiętają na długo.

W piątej minucie doliczonego do II połowy czasu gry w pole karne gości zawędrował bramkarz Martin Hansen, który nie tylko wykorzystał dośrodkowanie Kenjiego Gorre'a z rzutu wolnego, ale zrobił to piętą w stylu samego Zlatana Ibrahimovicia!

Zobacz gola Niesamowity gol bramkarza Den Haag

Liderem Eredivisie 2015/2016 jest na razie Ajax Amsterdam Arkadiusza Milika, który na inaugurację pokonał 3:0 AZ Alkmaar, ale do rozegrania pozostały jeszcze cztery spotkania 1. kolejki.

ADO Den Haag - PSV Eindhoven 2:2 (1:1)
0:1 - Maher 23'
1:1 - Albert (k.) 25'
1:2 - de Jong 62'
2:2 - Hansen 90+5'