Chelsea przegrała z komisją dyscyplinarną

Chelsea nie zgadzała się z wykluczeniem Thibauta Courtoisa w sobotnim meczu pierwszej kolejki Premier League. The Blues złożyli odwołanie.

Bartosz Zimkowski
W 52. minucie spotkania Chelsea - Swansea City Thibaut Courtois sfaulował we własnym polu karnym Bafetimbiego Gomisa. Sędzia nie tylko wskazał na "wapno", ale i pokazał czerwoną kartkę Belgowi. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Chelsea uznała, że to decyzja krzywdząca i złożyła apelację. Nie spotkała się ona jednak z aprobatą komisji dyscyplinarnej angielskiego związku. Courtois nie zagra zatem w kolejnym meczu, a przeciwnikiem będzie Manchester City.

Między słupkami pojawi się Asmir Begović i będzie to jego debiut w Premier League od pierwszej minuty w barwach The Blues.